Zaufanie i sprawdzanie
Faktem jest, że zobowiązując się do współpracy na takiej płaszczyźnie z którąś z firm bankowych, trzeba też posiadać do niej odrobinę zaufania, zwłaszcza, jeśli chodzi tutaj o współpracę długoterminową. Zaufanie to jednak nie jedyny grunt, na którym należy się opierać. Liczy się tutaj racjonalność, a więc jeszcze ważniejsze jest dokładne sprawdzenie wiarygodności oferty, na którą się zdecydujemy. Nie każdy wie jak do tego podejść. Bardzo dobrym początkiem jest sprawdzenie, czy mamy do czynienia z legalną, zarejestrowaną jako podmiot finansowy firmą. Wtedy w razie jakichkolwiek potrzeb kontaktu czy negocjacji zmiany ustaleń w trakcie trwania umowy będzie możliwe, będzie wiadomo gdzie danej firmy szukać. Nie można też patrzeć tylko na to, co jest zawarte w broszurach informacyjnych. One mają tylko charakter podglądowy i nie muszą prezentować wszystkich szczegółów.
Poprawność zapisów umowy
Jeśli wstępnych ustaleń w zakresie warunków umowy dokonuje się z pracownikiem ustnie, warto mieć zanotowane wszelkie liczby i najważniejsze informacje, aby z całą pewnością zweryfikować, czy na umowie są one takie same.
Najistotniejsze kwestie, definiujące całą umowę oraz jej przebieg, to:
-
okres trwania umowy
-
wysokość kredytu
-
terminy spłaty rat i ich wysokość
-
opłaty wstępne i dodatkowe
-
konsekwencje w razie spóźnienia z płatnością
Ramowe warunki poszczególnych umów można porównać na stronie https://www.banksecrets.eu/da/ Są tam wyszczególnione tylko legalne i właściwie działające podmioty – korzystanie z ich usług nie wiąże się z niespodziewanymi i przykrymi konsekwencjami.
Więcej: https://www.rp.pl/Banki/180809628-Darmowe-konta-bankowe-to-juz-obowiazek.html