Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Remont International School of Bydgoszcz dobiega końca

Kończy się modernizacja gmachu przy ul. Bośniackiej 3 na potrzeby International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy), która kształci między innymi dzieci oficerów NATO pełniących służbę w jednostkach Paktu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Budynek na ten cel przekazało miasto. W spacerze podsumowującym efekty prac wziął udział Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Remont International School of Bydgoszcz dobiega końca

Autor: fot.: Materiały prasowe/ R. Sawicki

- Nowoczesna edukacja to fundament rozwoju każdej metropolii – podkreśla Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Co roku przeznaczmy na funkcjonowanie miejskich szkół ponad miliard złotych. Jednocześnie wspieramy inne placówki. Cieszę się, że mogliśmy przekazać budynek na potrzeby International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy), który został gruntownie zmodernizowany. Szkoła, co warto podkreślić, kieruje swoją ofertę nie tylko do dzieci oficerów NATO, którzy stacjonują w Bydgoszczy. Wiedzę w tych murach zdobywają także młodzi bydgoszczanie. I, co warto podkreślić, jest to nauka oparta na wartościach, które są mi szczególnie bliskie: odpowiedzialności, kreatywności, tolerancji i otwartości.

Kompleksowa zmiana

Obiekt został kompleksowo zmodernizowany. Wymieniona została stolarka okienna i wszystkie instalacje. W zakres zadania wchodził montaż windy oraz paneli fotowoltaicznych. Przed budynkiem powstał nowy plac zabaw oraz miejsca parkingowe. Od podstaw wzniesiono nową, większą salę gimnastyczną. Zmiany widoczne są też na elewacji.

Za prace odpowiadała firma Wezambud ze Żnina. Wyremontowana siedziba International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy) dostępna będzie dla uczniów ISOB po feriach. Uczelnia chce, by szkoła działająca w jej strukturach, stała się standardem dla innych ośrodków akademickich w Polsce. Inwestycja pochłonęła ponad 33 mln zł. Była finansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Bydgoskie wsparcie

Placówka, popularnie nazywana „szkołą NATO”, powstała dzięki wspólnym działaniom MON, UKW oraz Miasta. Kształci między innymi dzieci oficerów NATO, którzy stacjonują w Bydgoszczy. Z jej oferty korzystają też młodzi bydgoszczanie. Miasto od lat wspiera placówkę, nad którą pieczę obecnie sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej. W 2013 roku Bydgoszcz przekazała m.in. budynek przy ul. Pestalozziego 18A. Ostatecznie jednak, na szczeblu centralnym, nie zabezpieczono odpowiednich środków na przeprowadzenie niezbędnych prac budowlanych i sfinalizowanie przeprowadzki. Dlatego miasto, mając na uwadze rangę międzynarodowej szkoły, zaproponowało przekazanie na potrzeby Zespołu Szkół Ogólnokształcących Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego– International School of Bydgoszcz gmachu dawnej Szkoły Podstawowej nr 56 przy ul. Bośniackiej 3. Zgodę na dokonanie darowizny wyraziła przed pięcioma laty Rada Miasta Bydgoszczy.

Rok NATO i JFTC

Rok 2024 ogłoszony został Rokiem NATO i JFTC. To podkreślenie roli Bydgoszczy jako „polskiej stolicy NATO”. Celem zawarcia traktatu północnoatlantyckiego podpisanego 4 kwietnia 1949 roku. w Waszyngtonie było zagwarantowanie wolności oraz bezpieczeństwa państwom członkowskim przy użyciu środków politycznych i wojskowych. Polska dołączyła do NATO 12 marca 1999. Kilka lat po akcesji Polski do NATO w Bydgoszczy powstało Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre). Oficjalne otwarcie miało miejsce 31 marca 2004 r. W 2024 r. obchodzona będzie 20. rocznica powstania placówki.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklamadotacje rpo
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KpiarzTreść komentarza: Jak urzędnicy z Ministerstwa Kultury by przejęli zarządzanie Festiwalem Camerimage to by było jak w dowcipie z lat siedemdziesiątych. .....wprowadzając system ekonomiczny na Saharze to po tygodniu piachu by zabrakło. ...... Upadek i dorobek tego unikatowego Festiwalu zostałby zmarnowany jak wszystko za co biorą się nieudacznicy polityczniData dodania komentarza: 16.11.2024, 14:04Źródło komentarza: Wiceszef MKiDN o ECF Camerimage: Dostarczamy środków, nie mając wpływu na zarządzanieAutor komentarza: WTreść komentarza: Niestety bezpiecznie nie będzie, patrząc na panujący tam ruch i ścisk nawet najlepsza poprawa nie zapewni bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 12.11.2024, 10:20Źródło komentarza: Znana jest już firma, która zaprojektuje Rondo JagiellonówAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Kolejny zagraniczny szajs otwiera się w niemiecki centrum handlowym. Czy coś jeszcze jest polskie w Polsce ?Data dodania komentarza: 10.11.2024, 23:27Źródło komentarza: Primark otwiera się w Bydgoszczy. Znamy datęAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Kolejny zagraniczny szajs otwiera się w Polsce.Data dodania komentarza: 10.11.2024, 23:24Źródło komentarza: Primark otwiera się w Bydgoszczy. Znamy datęAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Towarzyszu Ławrow, polskie elity wychowały się we dworach na wsi , a nie w miastach.Data dodania komentarza: 10.11.2024, 23:22Źródło komentarza: W historycznej fabryce otworzą się kawiarnie i restauracjeAutor komentarza: RyszardTreść komentarza: Gratuluję kompleksowości rozwiązania. Dobrze, że prace projektowe wykona miejscowa firma! Toruń dla odmiany szuka projektantów w Katowicach, Krakowie, Gdańsku i jeszcze dalej i co gorsze oddaje im pole w ramach systemu „projektuj i buduj”!Data dodania komentarza: 9.11.2024, 15:12Źródło komentarza: Znana jest już firma, która zaprojektuje Rondo Jagiellonów
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama