Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy to przewlekłe schorzenie dermatologiczne, niełatwe do leczenia, ze względu na brak konkretnej farmakologii. Choroba ma swoje okresy remisji i nawrotów.
Objawy ŁZS głowy to:
rumieniowo-złuszczające się zmiany,
brązowe albo żółte, tłuste łuski,
surowiczy wysięk,
nawarstwiony wyschnięty, martwy naskórek, prowadzący do powstania „skorupy”,
świąd i pieczenie.
Dokładna przyczyna pojawiania się typowych zmian łojotokowego zapalenia skóry nie została poznana. Wiadomo jednak, że nie jest to choroba dziedziczona genetycznie. Jak sama nazwa wskazuje, problem polega na nadaktywności gruczołów łojowych, produkujących zbyt dużą ilość sebum. Przez co wyzwala się stan zapalny. ŁZS nie da się też wyleczyć, bo ma tendencje do nawrotów. U większości chorych wystarczy jednak działanie miejscowe na skórę, by zniwelować objawy – mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Sprawdź więcej informacji na temat kosmetyków na łojotok na stronie Verdelove https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory/
Na łojotokowe zapalenie skóry głowy wybierz skuteczny zestaw SEBORH
Masz problemy z ŁZS skóry głowy? Już dziś zacznij stosować profesjonalny szampon, ale też specjalną emulsję i płyn, które pomogą Ci szybciej uspokoić nawet bardzo uporczywe objawy choroby. To wszystko w zestawie Seborh.
Szampon Seborh – jest delikatny, ale skuteczny, zawiera np.: mleczko pszczele, ichtiol, siarczek selenu czy glinkę białą. Świetnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, ale też złuszcza, po czym usuwa martwy naskórek. Szybko zabija bakterie i grzyby. Regeneruje, jak również zatrzymuje wodę w skórze.
Emulsja Seborh – ma lekką formułę, znajdziesz w niej: siarkę, kwas mlekowy, pirokton olaminy, mocznik. Przywraca równowagę gruczołom łojowym. Bez problemu odkaża i niweluje stany zapalne, wszelkie podrażnienia oraz podrażnienia skóry. Likwiduje swędzenie. Co ważne niweluje nadmierne łuszczenie się naskórka, staje się miękki, gładki i odżywiony.
Płyn Seborh – jest bogaty w kwasy: glikolowy, migdałowy oraz jabłkowy, ponadto jest w nim arginina, pantenol, glukonolakton, ekstrakt z rozmarynu. Mgiełka reguluje pracę gruczołów łojowych oraz proces złuszczania naskórka. Pomaga się skórze zregenerować, wzmocnić mikrokrążenie i naczynia krwionośne.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Skuteczna pielęgnacja przy łojotoku – czyli jaka?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy wymaga systematycznych wizyt w gabinecie dermatologa, który prowadzi właściwe leczenie. W terapii wykorzystuje on leki dostępne na receptę, jak i te bez recepty. Dobiera je do zaawansowania choroby, a są to: leki miejscowe, doustne, ewentualnie inne produkty. Należy zwrócić uwagę na regularne stosowanie dermokosmetyków z odpowiednio dobranymi naturalnymi składnikami aktywnymi. Szczególnie istotne są kwasy, ale też ekstrakty i wyciągi roślinne. Holistyczne podejście pozwala niwelować wszystkie charakterystyczne objawy ŁZS, likwiduje stany zapalne, nadmierne złuszczanie się naskórka, odbudowuje warstwę hydrolipidową skóry.
Podsumowanie
Pielęgnacja skóry z ŁZS oraz jej leczenie nie należą do najprostszych, ze względu na przewlekły charakter. Konieczny jest regularny kontakt ze specjalistą oraz stosowanie dermokosmetyków na bazie kwasów i innych naturalnych substancji, które pomogą utrzymać stan remisji na dłużej.