Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje unijne dla firm

Bydgoski Festiwal Kultury Węgierskiej

Rozpoczyna się kolejny Festiwalu Kultury Węgierskiej. Gościem na tegorocznym wydarzeniu będzie ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács, która złożyła wizytę wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi. Podczas spotkania w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościowi towarzyszył konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak.
Bydgoski Festiwal Kultury Węgierskiej

Autor: KPUW

Wizyta związana jest z Bydgoskim Festiwalem Kultury Węgierskiej, cyklicznej imprezy współorganizowanej przez konsula honorowego Marka Pietrzaka, która promuje szeroko pojętą kulturę Węgier w naszym mieście. W tym roku w programie imprezy znalazła się m.in. wystawa konkursowych prac plastycznych uczniów liceum plastycznego, warsztaty edukacyjne i animacje dla dzieci, prezentacja węgierskiego wydania książki Eryka Bazylczuka "Węgry 1956. Wspomnienia". Uczestnicy wysłuchają także plenerowego koncertu Bydgoskiej Orkiestry Wojskowej w repertuarze muzyki węgierskiej.

Bydgoski festiwal wpisuje się także w ogólnopolskie wydarzenia związane z Węgrami. W ubiegłym roku rozpoczął się Rok Kultury Węgierskiej w Polsce, który potrwa do końca 2017 r. Rok 2016 to także 60. rocznica Węgierskiej Rewolucji z 1956 r., uchwalony został Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej.

Orsolya Zsuzsanna Kovács funkcję ambasadora pełni od marca 2017 roku. Aktywnie działa na rzecz rozwijania szeroko rozumianej współpracy polsko-węgierskiej zwłaszcza pośród ludzi młodych. Jest jednym z głównych organizatorów wielu projektów współpracy studentów z Polski i Węgier, propagatorów polskiej tradycji i kultury, a także polityki i historii na węgierskich uczelniach.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 33 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestujeAutor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: SlawTreść komentarza: Gratulacje! Dzięki trenerowi R.Pujszo ciągle "słychać " o bydgoskim judo !Data dodania komentarza: 20.03.2025, 21:26Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: KamilTreść komentarza: UMK -bez medalu a inne nie wiem.Data dodania komentarza: 19.03.2025, 11:29Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: GratulacjeData dodania komentarza: 18.03.2025, 23:04Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama