Sympozjum ESORICS to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu, które co roku przyciąga najwybitniejszych ekspertów i badaczy w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. ESORICS jest konferencją o randze CORE A, wysoko ocenianą przez środowisko naukowe (przyjmowanych jest ok. 15% zgłoszonych prac).
Konferencja odgrywa dużą rolę w europejskiej i międzynarodowej debacie na temat najnowszych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochronie informacji w obliczu rosnących zagrożeń cyfrowych. Podczas sympozjum uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi badaniami dotyczącymi zabezpieczeń sieciowych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technologii prywatności i wielu innych aspektów cyfrowego bezpieczeństwa.
Przyznanie organizacji wydarzenia Politechnice Bydgoskiej to w dużej mierze docenienie przez europejskie środowisko naukowe, znaczących prac grupy badawczej PATRAS kierowanej przez prof. dr. hab. inż. Michała Chorasia z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej w dziedzinie bezpieczeństwa (m.in. bezpieczeństwo sztucznej inteligencji, sztuczna inteligencja dla cyberbezpieczeństwa i wykrywania ataków sieciowych oraz walka z dezinformacją i fake news).
W międzynarodowy skład komitetu organizacyjnego ESORICS 2024 wchodzą również przedstawiciele Politechniki Bydgoskiej: prof. dr hab. inż. Michał Choraś (general chair), dr hab. inż. Rafał Kozik, prof. PBŚ, dr inż. Tomasz Marciniak, prof. PBŚ oraz dr inż. Marek Pawlicki.
Dodajmy, że w pierwszej fazie (do 8 stycznia) zgłoszono już 212 prac, które będą teraz recenzowane przez międzynarodowy komitet ekspertów (przyjętych zostanie kilkanaście procent najlepszych artykułów). Wciąż można zgłaszać artykuły w drugiej fazie - termin upływa 19 kwietnia.
Więcej informacji oraz szczegółów można znaleźć na przygotowanej stronie internetowej: www.esorics2024.org
Napisz komentarz
Komentarze