Samą symulację zaaranżowano wewnątrz banku, czyli w miejscach codziennego funkcjonowania pracowników i klientów. Tego rodzaju działania stanowią dla policjantów istotne doświadczenie, które w razie rzeczywistego kryzysu może być użyteczne.
Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności przyjętych procedur związanych z sytuacją kryzysową. Dodatkowo weryfikowane było współdziałanie z innymi instytucjami oraz taktyka działania policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy i policyjnych negocjatorów. Pracownicy banku, wspólnie z kontrterrorystami, ćwiczyli sytuację napadu na oddział banku, ucząc się odpowiednich procedur postępowania.
Wszyscy dążyli do tego, aby zarówno personel, jak i obecni na miejscu klienci wiedzieli, jak skutecznie współpracować z policją w przypadku kryzysowej sytuacji. Uczestniczący w ćwiczeniach wspólnie uznali, że tego rodzaju symulacje znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa, zarówno pracowników banku, jak i jego klientów. Wszyscy są zgodni co do korzyści płynących z tych działań, uznając je za skuteczny środek zwiększający gotowość do efektywnego reagowania w przypadku rzeczywistych sytuacji kryzysowych.
Napisz komentarz
Komentarze