Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 lutego 2025 05:39
Reklama włączenie społeczne

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej "Na chwałę słońca"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Wandy Dobaczewskiej "Na chwałę słońca".
IV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej "Na chwałę słońca"

Konkurs ma na celu upamiętnienie twórczości  Wandy Dobaczewskiej [właśc. Wandy Niedziałkowskiej-Dobaczewskiej, ur. 24 sierpnia 1892, zm. 23 listopada 1980],polskiej pisarki, poetki, publicystki, autorki sztuk dla teatrów kukiełkowych oraz animatorki kultury. W roku 2020 minęła setna rocznica od debiutu literackiego Wandy Dobaczewskiej (z domu Niedziałkowskiej), która swoją drogę literacką rozpoczęła od wydania tomiku poetyckiego „Na chwałę słońca” w 1920 roku w Wielkopolskiej Księgarni Nakładowej w Poznaniu.

 Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 23.11.2023 r. – 31.03.2024 r. włącznie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 3 czerwca 2024.

Konkurs jest otwarty i organizowany w dwóch kategoriach rodzajowych: poezja i proza oraz dwóch kategoriach wiekowych: „A” dorośli [od 18 roku życia] i „B” młodzież [w wieku 12-17 lat]

Organizator – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszcz

Patronaty Honorowe:

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Patronat Honorowy Prezydenta Bydgoszczy

Patronat Honorowy Starosty Żnińskiego

Patronat Honorowy Burmistrza Żnina

 

Partner konkursu – Szkoła Podstawowa im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 4°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklamawłączenie społeczne
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: fuegoTreść komentarza: niestety tak, jak inne budynki po tej stronie ulicy, w kolejnym etapie aż do ulicy SzubińskiejData dodania komentarza: 20.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: Józef MTreść komentarza: Czy garaże zlokalizowane przy ulicy Leszczyńskiego 90-92 ulegną likwidacji?Data dodania komentarza: 18.02.2025, 13:32Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: RybaTreść komentarza: To jakiś żydowsko anglosaski żart ? Polacy nie rządzą państwem polskim…..Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:14Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: KaliTreść komentarza: Kto się na to zgodził ,?! Ludzie obudźcie się z tych symboli i socjotechnik stosowanych przez globalistów itp… Era Wodnika wita odważnych ludzi.Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:12Źródło komentarza: Kolejny LIDL w regionie! Pierwszy w RypinieAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ Proszę o pomoc dla tego psa. W linku i w komentarzach jest podany adres gdzie pies przebywsData dodania komentarza: 1.02.2025, 20:41Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ POMOCY dla tego psa.Być może to ostatni moment by go uratować.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 20:39Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskim
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama