Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Badanie Exit Poll oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października

Ogólnopolska Grupa Badawcza w najbliższą niedzielę, 15 października podczas wyborów parlamentarnych przeprowadzi badanie Exit Poll oraz przygotuje własny wieczór wyborczy.
Badanie Exit Poll oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października

Autor: fot.: Materiały prasowe

W badaniu Exit Poll uczestniczyć będzie 700 ankieterów OGB, pracujących w 300 wybranych punktach w całym kraju. Ankieterzy w ciągu dnia zbiorą od 75 do 90 tysięcy ankiet. Dzięki temu na stronie StanPolityki.pl oraz podczas relacji w Internecie zostaną zaprezentowane wyniki Exit Poll w 41 okręgach wyborczych wraz z podziałem mandatów, a także wstępne wyniki wyborów do Senatu. 

Po zakończeniu głosowania 500 obserwatorów OGB będzie śledzić proces liczenia głosów w komisjach, a zebrane dzięki nim informacje zostaną ogłoszone w postaci Early Late Poll, czyli cząstkowych danych z komisji.  

“Jest to zdecydowanie największy projekt badawczy w naszej historii, ale jesteśmy na niego bardzo dobrze przygotowani. Będzie to pierwsze tego typu badanie w Polsce, gdzie nie tylko uzyskamy wyniki ogólnopolskie, ale także szczegółowe dane w każdym okręgu wyborczym. 

Zapytamy też wyborców o kluczowe kwestie, które miały wpływ na ich decyzje w dniu głosowania. Wiele osób zapomina, że wybory parlamentarne to tak naprawdę osobne 41 wyborów w okręgach, a nasze badanie opiera się właśnie na tym. Mamy nadzieję, że o godzinie 21:00 podamy dokładniejszy podział mandatów do Sejmu niż konkurencyjne badanie Exit Poll dla stacji telewizyjnych.” 

Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej

Wieczór wyborczy OGB Pro, który rozpocznie się o 20:30 w niedziele, będzie można śledzić na żywo w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook, TikTok oraz Twitch), a wszystkie dane będą dostępne na stronie StanPolityki.pl. Relacja z wieczoru wyborczego będzie oparta o pierwsze w Polsce narzędzie typu “Magic Wall” do prezentowania wyników wyborów. Do pobrania będzie także specjalna aplikacja “OGB Pro - Story Wall” dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

Dane z badania Exit Poll OGB opublikuje także ponad sto lokalnych portali internetowych w całym kraju, dzięki współpracy zawartej w ramach “Lokalnej Sieci Wyborczej”. Wieczór Wyborczy OGB Pro będzie można śledzić także na stronach głównych tych portali. 

Transmisja wieczoru wyborczego live na platformach społecznościowych będzie pierwszym tego typu projektem w Polsce na taką skalę. Duży nacisk będzie położony na platformy takie jak Tik Tok, który dla najmłodszych wyborców, jest dziś często jedynym źródłem informacji. Przy relacji w mediach społecznościowych OGB będzie wspierać agencja Big Data For Leaders.

“Życie polityczne w coraz większym stopniu rozgrywa się w internecie. Portal X wyznacza przecież rytm politycznych wydarzeń silniej niż gazety. Na Facebooku odbywa się większość dyskusji społeczności działaczy i sympatyków partii, a TikTok zaczyna zastępować telewizję jako źródło informacji w młodszych grupach wiekowych. Inicjatywa Internetowego Wieczoru Wyborczego OGB Pro jest naturalną odpowiedzią na potrzeby milionów osób, które politykę konsumują głównie w internecie.”

Mateusz Sabat CEO Big Data For Leaders

W projekt zaangażowani będą także studenci Uniwersytetu Warszawskiego pod opieką dr. Seweryna Dmowskiego z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Pomogą oni na bieżąco analizować napływające wyniki wyborów tworząc w ten sposób pierwszy w Polsce “Decision Desk”, dzięki czemu uda się wcześniej przewidzieć ostateczny wynik wyborów do Sejmu i Senatu.

“Możliwość zajrzenia za kulisy badania Exit Poll oraz uczestnictwo w organizacji wieczoru wyborczego to unikatowa okazja do zdobycia kompetencji i umiejętności, których nie zdobędzie się wyłącznie w sali wykładowej.”

dr Seweryn Dmowski Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: fuegoTreść komentarza: niestety tak, jak inne budynki po tej stronie ulicy, w kolejnym etapie aż do ulicy SzubińskiejData dodania komentarza: 20.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: Józef MTreść komentarza: Czy garaże zlokalizowane przy ulicy Leszczyńskiego 90-92 ulegną likwidacji?Data dodania komentarza: 18.02.2025, 13:32Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: RybaTreść komentarza: To jakiś żydowsko anglosaski żart ? Polacy nie rządzą państwem polskim…..Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:14Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: KaliTreść komentarza: Kto się na to zgodził ,?! Ludzie obudźcie się z tych symboli i socjotechnik stosowanych przez globalistów itp… Era Wodnika wita odważnych ludzi.Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:12Źródło komentarza: Kolejny LIDL w regionie! Pierwszy w RypinieAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ Proszę o pomoc dla tego psa. W linku i w komentarzach jest podany adres gdzie pies przebywsData dodania komentarza: 1.02.2025, 20:41Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ POMOCY dla tego psa.Być może to ostatni moment by go uratować.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 20:39Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskim
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama