- Przede wszystkim chcemy pokazać na czym polegają studia inżynierskie i opowiedzieć o roli inżyniera we współczesnym świecie. Uczniowie poznają zawód inżyniera od strony praktycznej – stąd w programie liczne wizyty w pracowniach i laboratoriach oraz spotkania z praktykami z branży w Strefie Przemysłu. Wszystkie wydziały solidnie przygotowują się do tego wydarzenia. Każdego dnia odwiedzi średnio 400 osób. Zapisały się szkoły z całego regionu. Z tego co wiem zostały tylko pojedyncze miejsca – mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, Prorektor ds. Rozwoju.
9 października na kampusie Politechniki Bydgoskiej w Fordonie odbędzie się pierwsze z ośmiu wydarzeń w ramach INŻYNIERALIÓW. Tego dnia zaprezentuje się Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, który pokaże uczniom jak wygląda świat absolwenta: agrotechnologii, architektury krajobrazu, biotechnologii, projektowania żywności niskoprzetworzonej oraz zielarstwa i fitoterapii. Wydział zadbał w tym dniu także o nauczycieli. Opiekunowie, którzy przyjadą z młodzieżą, wysłuchają prelekcji dr. inż. Agaty Giełczyk o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w edukacji.
W budynku głównym uczelni zostanie zlokalizowana Strefa Przemysłu, w której zaprezentuje się kilkanaście firm i instytucji, na co dzień współpracujący z Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii. Być może tam młodzież pozna swojego przyszłego pracodawcę. Całość uświetni pokaz gotowania wraz z degustacją - w wykonaniu Adama Rzęskiego, absolwenta Politechniki Bydgoskiej.
Program dnia na 9 października.
Cały 8-dniowy program: https://pbs.edu.pl/pl/kandydat/inzynieralia.
Napisz komentarz
Komentarze