Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czy przy Witebskiej w Bydgoszczy straszy? Nawiedzoną willę odwiedzili łowcy duchów

Na temat rzekomo nawiedzonej willi przy ulicy Witebskiej w Bydgoszczy od lat krążą mroczne legendy. Przez lata miało tu dochodzić do wielu tragicznych wydarzeń. Zginąć w płomieniach miała tam matka z kilkuletnią córką. W latach 50 staruszka mieszkająca w posiadłości popełnić miała morderstwo na swoim wnuku. Czy to dlatego mówi się, że w środku straszy? Sprawdziła to grupa łowców duchów - Mystery Hunters. Po zmroku weszli to nawiedzonej willi.
Czy przy Witebskiej w Bydgoszczy straszy? Nawiedzoną willę odwiedzili łowcy duchów

Autor: fot.: Materiały prasowe/ Mystery Hunters

Posiadłość przy Witebskiej dzisiaj prezentuje sobą opłakany widok. Duża część budynku uległa zawaleniu, a do większości pomieszczeń nie można się już dostać. Jednak nie zawsze tak było. Jeszcze na początku XX wieku mieszkali tam ludzie. Ostatni lokator wyprowadził się z willi w 2006 roku ze względu na brak remontów i zagrożenie katastrofą budowlaną. W czasach świetności willa prezentowała się nadzwyczajnie. Dumnie wznosząca się baszta alkierzowa, w której niegdyś mieściła się w kręta klatka schodowa. Ze wpisów w sieci wynika, że na szczycie baszty znajdował się zbiornik na wodę pitną. W środku była też między innymi wędzarnia i piekarnia. Willa została wzniesiona na planie prostokąta w stylu eklektycznym. W części północnej wybudowano piękny balkon z widokiem na park, a także kamienne schody, które prowadziły nad rzekę. Od strony ulicy zaś posiadłość ogrodzona była dekoracyjnym ogrodzeniem. Jej pierwszym właścicielem był optyk i mechanik - Stanisław Zakaszewski, który wzniósł willę w 1906 roku. 

Przyszła II Wojna Światowa, a posiadłość przeszła w posiadanie niemieckiego okupanta. Budynek służył wówczas jako sanatorium Niemieckiego Czerwonego Krzyża i mieścił się w nim sztab niemieckiego Lotnictwa Marynarki Wojennej. Po wojnie przeszedł w ręce zarządu Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy i ponownie zamieszkali w nim nowi lokatorzy. Wtedy w willi mieściło się 6 mieszkań. Od 2006 roku posiadłość popada w coraz większą ruinę. 

Nawiedzoną willę w Bydgoszczy postanowiła sprawdzić grupa badaczy zjawisk nadprzyrodzonych z Warszawy - Mystery Hunters. 

"Od dawna chcieliśmy odwiedzić to miejsce. Słyszeliśmy wiele legend na jego temat. Podobno w willi miało dojść do pożaru, w którym zginęła matka i jej córka. Widzieliśmy wpisy w internecie, które mówią, że ludzie widywali tam widmo małej dziewczynki i słyszeli jej płacz, a także donośne krzyki, światła świec w pokojach i drapanie o ściany. Niektórzy mówią, że dziwne rzeczy działy się również za czasów funkcjonowania posiadłości. - tłumaczy Piotr.

Kolejna legenda mówi o tym, że pewna staruszka, która zamieszkiwała willę w latach 50, miała tam zamordować swojego wnuczka. Od tamtej pory w jej murach słychać płacz małego dziecka, a po ścianach budynku przemieszczać się mają cieniste postaci.

"Takie legendy od zawsze nas interesowały. Badając je weryfikujemy, czy to co wydarzyło się w przeszłości, może rzutować na to, jakie zjawiska mogą występować w danym miejscu. Czasem są to pogłoski wyssane z palca, ale często jest tak, że zjawiska nadprzyrodzone pokrywają się z historią obiektu. Tak było w przypadku willi na Witebskiej. - mówi Radek.

Podczas nocnych badań ekipa łowców duchów wielokrotnie słyszała dziwne odgłosy kroków wokół siebie. Kamery rozstawione w obiekcie dwukrotnie zarejestrowały dźwięk przypominający płacz lub szlochanie. Czy był to głos dziecka zamordowanego tu przed laty? W jednym z pomieszczeń willi udało się również zarejestrować EVP (Electronic Voice Phenomena) mężczyzny, który na jedno z zadanych pytań odpowiedział twierdząco “tak”. Czuć było dziwny zapach unoszący się w powietrzu i ciężką atmosferę. Czy w nawiedzonej willi mieszkają duchy przeszłości?

Pełną relację z badań oraz więcej nietypowych zjawisk znajdziecie pod poniższym linkiem:

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 8°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: SlawTreść komentarza: Gratulacje! Dzięki trenerowi R.Pujszo ciągle "słychać " o bydgoskim judo !Data dodania komentarza: 20.03.2025, 21:26Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: KamilTreść komentarza: UMK -bez medalu a inne nie wiem.Data dodania komentarza: 19.03.2025, 11:29Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: GratulacjeData dodania komentarza: 18.03.2025, 23:04Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: Kanupriya RawatTreść komentarza: Congratulations 🎉🎉Data dodania komentarza: 18.03.2025, 21:09Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama