W przestrzeniach Centrum Edukacji Muzealnej możemy zwiedzić tajemniczy pokój zagadek MR6, gdzie miłośnicy historii i analitycznego myślenia mogą przenieść się do lat 40-ych minionego wieku, kiedy odkrywano największe zagadki kryptologiczne XX-wieku. Na pasjonatów sztuki czekają przestrzenie „Sztuki od Kuchni”, gdzie możemy zapoznać się z zagadnieniami takimi jak kompozycja, światło, barwa i przekonać się, że obraz kreuje się jak pyszne danie a edukatorzy CEM znają świetne przepisy. Za to na najmłodszych czekają sensoryczne aktywności w przestrzeni „Wyczółkowego Lasu”.
Dla tych, którzy chcą samodzielnie spróbować różnych technik artystycznych CEM proponuje „Twórcze soboty”, gdzie przy pomocy edukatorów każdy może odkryć najbardziej ukryte zakamarki swojej artystycznej duszy.
Centrum Edukacji Muzealnej to jednak nie tylko budynek Mennicy 6. Edukatorzy CEM zaglądają również do innych przestrzeni Muzeum Okręgowego, gdzie w ramach indywidualnych i grupowych oprowadzań odkrywają historyczne tajemnice naszego regionu i dawnych mieszkańców Bydgoszczy w Zbiorach Archeologicznych, nie odrywają wzroku od monet i precjozów Skarbu Bydgoskiego w Europejskim Centrum Pieniądza, poznają twórczość i czasy patrona muzeum w Domu Leona Wyczółkowskiego, spacerują ulicami międzywojennej Bydgoszczy na ekspozycji w Spichrzach nad Brdą czy przyglądają się sztuce współczesnej i XIX-wiecznej w Gmachu głównym MOB przy Gdańskiej 4.
W Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy jest mnóstwo ciekawych przedmiotów i historii do odkrycia
a Centrum Edukacji Muzealnej gwarantuje interesującą podróż przez świat historii i sztuki dla odwiedzających w każdym wieku.
Napisz komentarz
Komentarze