SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku Paczka dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki – pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w swojej lokalnej społeczności.
Kim jest Lider?
Zadaniem Lidera jest całoroczne zarządzanie projektem – SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI – w miejscu swojego zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami,
a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc.
Tylko w zeszłym roku dzięki pracy 47 Liderów w woj. kujawsko-pomorskim swoich darczyńców znalazło 978 rodzin. W całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin.
Lider – nowy wymiar wolontariatu
Bycie Liderem to nie jest zwykły wolontariat. W SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI łączy się pożyteczne z… pożytecznym – nie tylko pomaga się potrzebującym, ale inwestuje się także w swój rozwój zawodowy. Funkcja Lidera pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi, umiejętność pracy w zespole. Lider to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie.
Dlaczego warto?
Losy Liderów potwierdzają, że doświadczenie zdobyte w Paczce przekłada się na atrakcyjność na rynku pracy: – Zostałem Liderem na pierwszym roku studiów, nie mając żadnego doświadczenia zawodowego. Teraz jestem już na trzecim roku i pracuję jako Project Manager w firmie IT. W swojej pracy robię praktycznie to samo, co robiłem jako Lider w Paczce: rozpoznaję potrzeby klienta, ustalam plan działania, deleguję zadania i pilnuję, żeby wszystko było wykonane na czas – mówi Damian Markowski, Lider Rejonu Muszyna w XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI.
Co zyskuje Lider?
– Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA.
Liderzy PACZKI i AKADEMII stają się prawdziwymi Project Managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. To od wyników ich pracy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. W województwie kujawsko-pomorskim poszukiwanych jest ok. 40 Liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin.
Jako Lider masz:
→ WPŁYW społeczny i biznesowy
→ Szansę na własny ROZWÓJ
→ Okazję do poznania niezwykłych LUDZI
Wolontariat – warto mieć go w CV
Wykształcenie, zdobyte umiejętności i znajomość języków to już nie jedyne sposoby na zaimponowanie przyszłemu pracodawcy: – Na rozmowy rekrutacyjne przychodzą do mnie bardzo ciekawi młodzi ludzie, ale zwykle ich hobby, czyli to, co robią po pracy, polega raczej na inwestowaniu w siebie: jazda na koniu, gra w tenisa, pływanie, turystyka… A tutaj młody człowiek napisał w CV, że swój wolny czas poświęca na aktywności społeczne. To jest coś niecodziennego – przyznaje Piotr Rak, prezes spółki Polargos, który zatrudnił w swojej firmie Bartosza Płaszczyńskiego, byłego Lidera SZLACHETNEJ PACZKI.
– To nie była standardowa rozmowa kwalifikacyjna. Zamiast rozmawiać o wykształceniu
i doświadczeniu zawodowym, Bartek przez 2 godziny z pasją i zaangażowaniem opowiadał mi o swoich doświadczeniach w SZLACHETNEJ PACZCE. Od razu pomyślałem, że spotykam bardzo ambitnego, młodego człowieka, zmotywowanego, by wykorzystać każdą szansę, jaka pojawia się w jego życiu.
A ja właśnie takich ludzi potrzebuję: nie bojących się wyzwań, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, a przede wszystkim po prostu ludzkich – przyznaje prezes Rak.
Wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to także sposób na bezpośrednie spotkanie ze swoim przyszłym pracodawcą. – Kiedyś zadzwonił do mnie pewien przedsiębiorca
i poprosił o zarekomendowanie kogoś do pracy w jego firmie. Przyznał, że zatrudnia już jednego pracownika, który był wolontariuszem Paczki i to był strzał w dziesiątkę – opowiada Anna Sroka, Koordynator Wojewódzki w XIV edycji SZLACHETNEJ PACZKI.
Jak się zgłosić?
-
Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
-
Przyjedź na szkolenie, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem.
-
Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną.
-
Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
-
Podpisz umowę i zacznij działać!
Rekrutacja Liderów potrwa do 30 czerwca. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczby lokalizacji, kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Nie warto zwlekać!
Napisz komentarz
Komentarze