Największe prace odbywają się w tym roku na terenie szkół ponadpodstawowych, bowiem to w nich od września zagoszczą uczniowie z tzw. półtora rocznika. Dodatkowo na terenie naszego kraju, w tym także Bydgoszczy, dalej przebywają dzieci z objętej wojennym horrorem Ukrainy. Z tego powodu wiele placówek decyduje się również na doposażanie i adaptację dotychczasowych pomieszczeń do możliwości pracy z uczniami dopiero odnajdującymi się w Polsce. Innym przykładem wykorzystywania środków uzyskanych od Miasta jest dostosowywanie placówek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, modernizację instalacji elektrycznych, powierzchni boisk, ogrodzeń, sal dydaktycznych, toalet oraz klatek schodowych.
Wakacyjne remonty odbędą się w niemal 60 placówkach edukacyjnych na terenie Bydgoszczy i obejmą m.in.:
- modernizację placu zabaw przy przedszkolu nr 19 przy ul. Grunwaldzkiej 13,
- przebudowę biegów schodowych dwóch klatkach schodowych oraz remontu instalacji kanalizacyjnej szkoły podstawowej nr 41 przy ul. Traugutta 12,
- remont dachu na budynku głównym oraz modernizacji pracowni dydaktycznych w IV LO przy ul. Stawowej 39,
- remontu pracowni dydaktycznej przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Spożywczych przy ul. Toruńskiej 174.
Ogółem, remonty i modernizacje przeprowadzane są w 8 samodzielnych przedszkolach, w 15 samodzielnych szkołach podstawowych, w 10 zespołach szkół, w 5 zespołach szkolno-przedszkolnych, w 16 szkołach ponadpodstawowych, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, w 2 Młodzieżowych Domach Kultury, 2 bursach oraz w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.
Napisz komentarz
Komentarze