Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama włączenie społeczne

Raport ZDMiKP. Zmiany w statystykach wypadków w stosunku do poprzednich lat

W ostatnim czasie wiele ulic przechodzi przebudowę i renowację, miasto usilnie stara się poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Czy starania przyniosły efekt?
Raport ZDMiKP. Zmiany w statystykach wypadków w stosunku do poprzednich lat

Autor: JK

Według raportu, w ostatnich latach w Bydgoszczy liczba wypadków i kolizji na terenie miasta spada o kilkanaście procent.

W ubiegłym roku policjanci odnotowali 4649 zdarzeń drogowych (stłuczki, kolizje, wypadki, potrącenia) z czego 117 zakwalifikowano jako wypadki (zdarzenia wyniku którego nastąpiła śmierć lub uszkodzenie ciała osób).

Dla porównania w 2018 roku w Bydgoszczy doszło do blisko 6000 zdarzeń drogowych (w tym 172 wypadków), a w 2021 roku policjanci odnotowali 5424 zdarzenia (122 wypadki).

W ubiegłym roku zmniejszyła się liczba zdarzeń drogowych w porównaniu do 2018 roku.
na ulicy Fordońskiej ( spadek z 405 zdarzeń w 2018 do 294 w 2022)
ul. Wyszyńskiego (z 270 na 143 w roku 2022),
ul. Wojska Polskiego (spadek z 295 zdarzeń na 167)
ul. Grunwaldzkiej (z 257 w 2018 na 128 w 2022 roku),
ul. Szubińskiej (176 w 2018 na 122 w 2022 roku)
al. Jana Pawła II ( spadek ze 190 na 77 zdarzeń)
al. Armii Krajowej (z 46 zdarzeń w 2018 na 36 w 2022 r.)
ul. Toruńskiej (z 185 na 152),
• na ul. Nakielskiej (141 na 129 w 2022 roku)
na ul. Jagiellońskiej (191 na 127 w 2022 roku)

Najwięcej zdarzeń drogowych w ubiegłym roku odnotowano we wtorki i piątki.
W tygodniu najwięcej kolizji i wypadków ma miejsce między godz. 14 a 22.
Niestety każdego roku policja notuje około 10 wypadków z osobami zabitymi.

Główne przyczyny zdarzeń drogowych to: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie odstępu od poprzedzającego pojazdu, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 4°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklamawłączenie społeczne
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: fuegoTreść komentarza: niestety tak, jak inne budynki po tej stronie ulicy, w kolejnym etapie aż do ulicy SzubińskiejData dodania komentarza: 20.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: Józef MTreść komentarza: Czy garaże zlokalizowane przy ulicy Leszczyńskiego 90-92 ulegną likwidacji?Data dodania komentarza: 18.02.2025, 13:32Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: RybaTreść komentarza: To jakiś żydowsko anglosaski żart ? Polacy nie rządzą państwem polskim…..Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:14Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: KaliTreść komentarza: Kto się na to zgodził ,?! Ludzie obudźcie się z tych symboli i socjotechnik stosowanych przez globalistów itp… Era Wodnika wita odważnych ludzi.Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:12Źródło komentarza: Kolejny LIDL w regionie! Pierwszy w RypinieAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ Proszę o pomoc dla tego psa. W linku i w komentarzach jest podany adres gdzie pies przebywsData dodania komentarza: 1.02.2025, 20:41Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ POMOCY dla tego psa.Być może to ostatni moment by go uratować.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 20:39Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskim
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama