Najważniejsze cechy transportera samochodowego dla psa
Transporter powinien być dopasowany przede wszystkim do wielkości zwierzęcia. Najpopularniejszymi i najbezpieczniejszymi modelami są te wykonane z wysoce odpornego plastiku z metalowymi lub aluminiowymi kratkami. Posiadają odpowiednie zamknięcia i zabezpieczenia, które zapewnią bezpieczną podróż jednakowo kierowcy, pasażerom oraz oczywiście psu. Ważne jest, aby tworzywo, z którego wykonany jest transporter, posiadał także wygodny uchwyt do przenoszenia. Dobrym rozwiązaniem i udogodnieniem są dodatkowe otwory w obudowie, które zapewnią skuteczną cyrkulację powietrza w transporterze.
W modelach z aluminiowym stelażem znakomitym rozwiązaniem jest otwierany szeroko daszek, który umożliwia wygodne umiejscowienie większych psów. Większość transporterów posiada wyjście nie tylko od frontu, ale także z tyłu. Dla wygody właściciela psa producenci projektują także praktyczne schowki i skrytki w obudowie, przeznaczone na zabawkę lub przysmak psa. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość całkowitego wyjęcia drzwi z zawiasów i korzystania z transportera w roli kojca i legowiska. Wystarczy wyłożyć wnętrze transportera matą higieniczną.
Różne rodzaje transporterów dla psów zaczerpnięte z czesciauto24.pl
Na co zwrócić uwagę przy doborze transportera i jak go używać?
Przy wyborze odpowiedniego modelu należy pamiętać o tym, iż pies powinien móc się w nim swobodnie obrócić i położyć. Szczególnie jeśli czworonóg źle znosi podróż samochodem. Bardzo ważne jest zatem dokładne dopasowanie transportera do wielkości psiaka. Należy bardzo dokładnie zmierzyć długość psa od czubka nosa do końcówki ogona. Następnie mierzymy szerokość w kłębie oraz wysokość osobnika łącznie z uszami, szczególnie jeśli są sterczące. Na koniec należy uwzględnić długość łap.
Bardzo ważnym parametrem, jest limit wagowy, który określa wytrzymałość danego transportera. Należy uwzględnić go w trakcie zakupu, ponieważ przeciążony transporter będzie niebezpieczny i szybko może się uszkodzić. Jeśli chodzi o przewożenie transportera, wskazane jest ustawienie go z tyłu, bokiem do kierunku jazdy. Najlepiej jest zabezpieczyć go pasem barkowym i biodrowym. Pod żadnym pozorem nie powinno się umieszczać transportera bezpośrednio na podłodze, pomiędzy tylnymi a przednimi fotelami. W razie kolizji lub wypadku pies może zostać po prostu zgnieciony.
Kiedy wymienić transporter samochodowy?
Zmiana transportera samochodowego na inny, związana jest oczywiście ze wzrostem i rozwojem naszego pupila. Dla szczeniaków i małych psów dobrym wyborem będą niewielkie transportery z wygodnymi do przenoszenia uchwytami. Ważnym dodatkiem będzie także poidło i niewielka miseczka do karmy. Nie ma potrzeby wymiany transportera, dopóki nasz ulubieniec może bez problemu wstać, obrócić się lub zmienić pozycję, a następnie ułożyć się lub położyć. Jeśli jest już z tym problem, dobrze jest znaleźć większy model.
Dobrze jest, jeśli transporter umożliwia psu swobodne wejście i wejście. Patrząc z drugiej strony, transporter nie powinien być za duży. Pies w trakcie jazdy może w tym przypadku obijać się o jego ścianki. Jeśli mamy za duży model transportera, wskazana jest jego wymiana. Zbyt luźne przemieszczanie się transportera po tylnej kanapie samochodu, pomimo zapiętych na nim pasów, również powinno wymusić zmianę transportera na inny. Ciekawym rozwiązaniem będzie transporter z otwieranym daszkiem, który często występuje w modelach z aluminiowym stelażem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, na które warto się zdecydować, jeśli w trakcie podróży robimy częste postoje, na których wyjmujemy psa z transportera.
Napisz komentarz
Komentarze