Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje unijne dla firm

W Lisim Ogonie pod Bydgoszczą swój magazyn otworzyło ALDI

43 000 m2 łącznej powierzchni magazynowej, 11 000 m2 powierzchni obszaru chłodzonego, 82 elektryczne wózki,23 000 europalet, głosowa kompletacja zamówień, możliwość obsługi do 250 sklepów i wreszcie czas dostawy skrócony o 30%. To nowy magazyn ALDI w liczbach, który dziś w południe został otwarty w miejscowości Lisi Ogon pod Bydgoszczą. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz i mediów. Na potrzeby magazynu sieć utworzyła 200 nowych miejsc pracy.
W Lisim Ogonie pod Bydgoszczą swój magazyn otworzyło ALDI
Od lewej:
Łukasz Możdżeń, Kierownik Działu Logistyki
Tomasz Mikołajczuk, Dyrektor Spółki Regionalnej
Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI Polska
Sławomir Jędrej,Dyrektor Obszaru Zarządzania Łańcuchem Dostaw
Agnieszka Barańska, Dyrektor Obszaru Marketingu i Komunikacji

Autor: Materiały prasowe

Nowy magazyn jest naturalną konsekwencją rozwoju sieci ALDI w tym regionie. Obiekt pełni funkcje magazynowo-dystrybucyjne. W pierwszych miesiącach działania będzie obsługiwać 100 sklepów w rejonie północnym. Warto jednak dodać, że docelowo magazyn może obsługiwać do 250 sklepów. Dzięki temu czas dostaw do sklepów zostanie skrócony aż o 30%, co wiąże się z lepszą i bardziej elastyczną reakcją sieci na potrzeby klientów. Marka obecna dotychczas głównie w zachodniej, centralnej i południowej części Polski w ubiegłym roku pojawiła się już we wszystkich województwach.

 

Rejonem, w którym ALDI rozwija się najszybciej jest właśnie Pomorze, gdzie tylko na przestrzeni roku powstało łącznie kilkanaście sklepów. Nowe centrum dystrybucji ALDI powstało w zbudowanym przez Panattoni Europe parku Lisi Ogon. Zrealizowane przez dewelopera centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe z częścią biurową powstało w rejonie ulic Wiejskiej i Wyczynowej.

- To dla nas ważny i przełomowy moment, poprzedzony latami wytężonej pracy i rozwoju. Z perspektywy sieci, nastawionej na kolejne nowe otwarcia sklepów, warunki logistyczne są kluczowe i mają wpływ na optymalizację wielu procesów. Otwarcie drugiego magazynu ALDI jest naturalnym efektem intensywnej ekspansji w całej Polsce. Na przestrzeni najbliższych dwóch lat planujemy powiększyć ilość naszych placówek o 50%. Rozwijamy się jako marka, ale mamy nadzieję, że nasz rozwój przyczyni się także do rozwoju województwa i gminy, że otwarcie Centrum Dystrybucji ALDI będzie ważnym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, Białych Błot oraz Lisiego Ogona. - mówi Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI Polska. - ALDI to silna marka o ugruntowanej międzynarodowej pozycji, ciesząca się coraz większym uznaniem w Polsce. Równolegle do procesu umacniania wizerunku i rozpoznawalności rozwijamy sieć sklepów tak, by walory ALDI mogli doceniać kolejni klienci. Szczególnie istotne dla sieci są lokalizacje w województwach pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim czy zachodniopomorskim. Nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski, gdzie powstaje najwięcej obiektów ALDI. Dotychczasowy magazyn w Chorzowie nadal będzie zaopatrywał sklepy południowej Polski. Zależy nam na tym, aby być jak najbliżej klientów, a właściwie dobrana lokalizacja sklepów i zaplecze magazynowe są kluczem do sukcesu dodaje Wojciech Łubieński.

Jak podkreśla ALDI, spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Dlatego nowy magazyn uzyskał w systemie BREEAM ocenę na poziomie Very Good. Budynek został wyposażony w głosową kompletację zamówień - Pick by Voice, a w przyszłości zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp. Magazyn posiada całkowitą powierzchnię 43 300 m2, z czego powierzchnia obszaru chłodzonego wynosi około 11.000 m2, z kolei biura zajmą 2 263 m2.

 

Część magazynowa pomieści 23.000 europalet.

W magazynie zastosowano liczne rozwiązania ekologiczne m.in. oświetlenie LED, parking ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych, zamontowano zewnętrzną, elektryczną ochronę przeciwsłoneczną, która sterowana jest przez automatykę pogodową. Docelowo w planach jest budowa farmy fotowoltaicznej, by zyskać większą niezależność energetyczną. Budowa magazynu dla sieci sklepów ALDI trwała 9 miesięcy.

 



Podziel się
Oceń

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestujeAutor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: SlawTreść komentarza: Gratulacje! Dzięki trenerowi R.Pujszo ciągle "słychać " o bydgoskim judo !Data dodania komentarza: 20.03.2025, 21:26Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: KamilTreść komentarza: UMK -bez medalu a inne nie wiem.Data dodania komentarza: 19.03.2025, 11:29Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: GratulacjeData dodania komentarza: 18.03.2025, 23:04Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama