Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Odwiedź bydgoski sztab WOŚP!

W "Cukrowni Kruszwica" rozpoczyna się kampania cukrownicza

Jak podaje KPUW, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w rozpoczęciu kampanii cukrowniczej „Cukrowni Kruszwica”. Zgodnie z zapowiedziami – cukru nie zabraknie.
W "Cukrowni Kruszwica" rozpoczyna się kampania cukrownicza

Autor: fot.: KPUW

Dzisiaj ruszyła kampania cukrownicza 2022/2023 największego zakładu Krajowej Grupy Spożywczej produkującego cukier – „Cukrowni Kruszwica”. Razem z „Cukrownią Nakło” stanowią dwie największe cukrownie KGS w kraju.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pogratulował nowemu Prezesowi Janowi Wernickiemu oraz wszystkim członkom Zarządu KGS efektywnych działań, gwarantujących właściwy rozwój Grupy.

Pracownikom wszystkich 7 cukrowni życzę, aby ta kampania przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Plantatorom, którzy dostarczają ten ważny i dobrej jakości surowiec, aby ceny gwarantowały im opłacalność i aby perspektywy stawek na następny rok były obiecujące 

– powiedział.

Mikołaj Bogdanowicz przypomniał też, że prowadzona przez Grupę skuteczna gospodarka żywnościowa realizowana jest w wyjątkowo trudnych warunkach. Trwająca na Ukrainie wojna przyczynia się  m.in. do znaczącego wzrostu kosztów produkcji.

Życzę wszystkim, aby nie doszło do takiego momentu, który miał miejsce kilka tygodni temu. Żeby nieuzasadniona panika się nie powtórzyła. Żeby ten, ważny dla naszej gospodarki surowiec, był nadal produkowany w odpowiedniej ilości i we właściwej cenie 

– powiedział wojewoda.

Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej Jan Wernicki podkreślił, że zakłada osiągniecie w tym roku rekordowych wyników. W kampanii 2021/2022 wyprodukowano ponad 930 tys. ton cukru, natomiast w tym roku, zgodnie z planem, ma zostać wyprodukowanych 945 tys. ton. Prognozowany wynik opierany jest na obecnym, wyższym, siedemnastoprocentowym poziomie polaryzacji.

Mimo niesprzyjających okoliczności, związanych z rosyjską agresją, Prezes Zarządu KGS zapewnił, że zarówno w tym jak i w kolejnym roku nie zabraknie cukru w Polsce. Zaznaczył, że cukier był i jest cały czas produkowany i nie było żadnych przerw ani przestojów.

Cukier był zawsze na naszych stanach magazynowych i był dostarczany zgodnie z planem. W tym roku, z uwagi na jeszcze wyższe plony, bezpieczeństwo i pewność dostawy będą gwarantowane 

– podkreślił.

Członek Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Senator Józef Łyczak przypomniał, że KGS działa sprawnie i bardzo skutecznie dba o bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

Grupę czeka dalszy, intensywny rozwój. W tej chwili kładziemy główny nacisk na rozrost segmentu owocowo-warzywnego 

– powiedział.

Senator zwrócił też uwagę na fakt, że KGS swoim działaniem uratowała ceny zbóż. W 20 punktach przedstawiciele grupy skupują zboża, a oferowane ceny są na poziomie gwarantującym opłacalność.

Prezes Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KGS Józef Pawela, w imieniu wszystkich plantatorów podkreślił, że są dumni z tego, że wytwarzają surowiec dla Krajowej Grupy Spożywczej. Zaznaczył też, że zaproponowana cena rekompensuje koszty uprawy i pozwala wypracować zyski z uprawy buraka.

Dyrektor Oddziału „Cukrownia Kruszwica” Marek Gościcki podziękował zarządowi KGS za to, że kampania rozpoczyna się właśnie w Kruszwicy. Wskazał też na fakt, że znaczący zeszłoroczny wynik (212 tys. ton cukru) nie zostałby osiągnięty, gdyby nie dobra współpraca z plantatorami i zaangażowanie pracowników cukrowni.

(KPUW)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zdziwiony 13.09.2024 22:36
Powiedzcie mi co gościu że struktury administracji rzadowej robił w firmie produkcyjnej?

mgła

Temperatura: -2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama