- To bardzo oryginalny projekt, można powiedzieć, że budynek Teatru stanie się żywą elewacją. Dzięki plastycznej trójwymiarowej formie, modernistyczny fronton budynku będzie chłonął otoczenie.
W lustrach odbije się w ciekawy sposób między innymi jeden z symboli miasta - zabytkowe spichrza oraz już wkrótce, pięknie zrewitalizowany Rybi Rynek. Historia połączy się z nowoczesnością – mówi Marek Iwiński plastyk miasta. Projekt został także pozytywnie zaopiniowany przez miejskiego konserwatora zabytków oraz Radę ds. Estetyki Miasta.
Maria Jankowska z Bydgoszczy zwyciężyła w konkursie na symbol Teatru Kameralnego. Zaproponowała instalację artystyczną wykorzystującą efekt lustra. Pracę zatytułowała „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat. Instalację tworzy układ liter „T” oraz „K” w odniesieniu do funkcji Teatru Kameralnego. Każda z liter wykonana będzie w sposób niekompletny, częściowy, tworząc wraz ze swoim lustrzanym odbiciem całość znaku.
Teraz zlecamy prace związane z wykonaniem instalacji artystycznej na zrewitalizowanym budynku przy ul. Grodzkiej. Całość instalacji wykonana zostanie ze stali nierdzewnej wysoko polerowanej tworząc układ luster i załamań. Płaskorzeźba będzie miała układ pionowy o wymiarach 8 m wysokości i 3 m szerokości. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy – czas realizacji wyniesie 4 miesiące.
Tu był i będzie... teatr
Rewitalizacja Teatru Kameralnego to kolejna inwestycja mająca na celu przywracanie zdegradowanych budynków mieszkańcom. Inwestycja obejmowała przystosowanie istniejących dawnych obiektów do pełnienia funkcji kulturalno- edukacyjnych. W ramach robót budowlanych wykonano rozbudowę i przebudowę zespołu budynków Teatru Kameralnego (budynku zabytkowego rejestrowego oraz budynku znajdującego się w gminnej ewidencji zabytków) wraz z rozbiórką zabudowy kolidującej oraz rozbudową i budową infrastruktury towarzyszącej. W efekcie tych prac powstał obiekt o powierzchni zabudowy ponad 1000 m2, częściowo podpiwniczony, 4-kondygnacyjny.
W przebudowanym i rozbudowanym budynku Teatru Kameralnego zlokalizowano m.in. salę teatralną ze sceną o powierzchni 226 m2 i widownią mieszczącą 234 osoby wraz z kuluarami, salami prób oraz salą wielofunkcyjną na 50 osób. Wartość inwestycji wyniosła niemal 34 mln zł. Pomogły nam fundusze europejskie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). Unijne wsparcie to 12 mln zł. Pierwsza premiera w Teatrze odbyła się 6 listopada 2021 roku. O najnowszym repertuarze pisaliśmy TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze