Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało stworzone, dla zapewnienia mieszkańcom łatwiejszego kontaktu z Policją. Dzięki aplikacji można łatwo i co ważne anonimowo zgłaszać sprawy, które bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.
O tym, że narzędzie to jest wykorzystywane świadczyć może ilość zgłoszeń. Od 9 września 2016r. policjanci odnotowali w kujawsko-pomorskim ponad 12 tysięcy zgłoszeń za pośrednictwem KMZB w większości z miasta Bydgoszczy.
Zestawienie najczęściej zgłaszanych problemów przedstawia się następująco:
- 2278 zgłoszeń dot. spożywania alkoholu
- 1862 zgłoszenia dot. nieprawidłowego parkowania
- 1261 zgłoszenia dot. przekraczania dozwolonej prędkości
- 614 używanie środków odurzających
- 304 zła organizacja ruchu drogowego
Najwięcej, zgłoszeń odnotowała KMP w Bydgoszczy, bo 4084. KMP w Toruniu zanotowała 1831 zgłoszeń, KMP we Włocławku 797, KMP w Grudziądzu 715. Sporo zgłoszeń zanotowały również komendy w: Nakle – 651, Inowrocławiu - 546, Żninie – 536. Najmniej komendy w Lipnie – 81 oraz Rypinie – 73 zgłoszenia.
Należy pamiętać, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze sprawdzają i monitorują miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń.
Chcesz zobaczyć jak to działa? Kliknij tutaj
Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują wezwania interwencji policji wtedy, gdy jest ona niezbędna natychmiast. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze