Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Polsko-ukraińskie rozmówki w ruchu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w ramach projektu "Lato w teatrze"

Teatr Polski w Bydgoszczy ogłasza nabór do półkolonii dla dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty „Rozmówki w ruchu/Розмовник на ходу”, realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, których celem jest pomoc w budowaniu relacji pomiędzy dziećmi ukraińskimi i polskimi oraz naukę języków poprzez sztukę.
Polsko-ukraińskie rozmówki w ruchu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w ramach projektu "Lato w teatrze"

Autor: Materiały prasowe

Podczas dwóch tygodni spotkań będziemy obcować z różnymi dziedzinami artystycznymi – plastyką, muzyką, tańcem i oczywiście - z teatrem.

Warsztaty będą okazją do wspólnego spotkania dla dzieci ukraińskich i polskich oraz naturalnego zagłębienia się w kulturę, a przede wszystkim w język sąsiadujących ze sobą krajów. Istotą projektu jest połączenie artystycznych działań z pogranicza teatru i sztuki z nauką języka.

Zajęcia nie będą jednak przypominać kursu językowego - mają zachęcić do poznawania języka i kultury przez sztukę i będą nastawione na wzajemną wymianę umiejętności językowych oraz zawiązywanie relacji. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się komunikacji przez zabawę, tworząc połączenia pomiędzy tym, czego doświadczają, a słowami i wyrażeniami związanymi z doświadczeniami. Chcemy wspólnie przełamywać bariery językowe i eksplorować pozajęzykowe sposoby porozumiewania się.

Tworzone przez cały okres półkolonii materiały będą zbierane i posłużą do przygotowania tytułowych “Rozmówek w ruchu/Розмовник на ходу” - praktycznego słownika skierowanego od dzieci dla dzieci.

Półkolonie realizowane będą w dniach 18-31 lipca 2022 (zajęcia od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:30 – 15:30).

Warsztaty prowadzić będą: Damian Kwiatkowski – warsztaty teatralne, Valentina Protsenko – warsztaty plastyczne, Krystian Łysoń – warsztaty ruchowe, Marcin Muszyński – warsztaty muzyczne.

Zapisy do 3 lipca poprzez formularz dostępny na stronie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

OPIS PROGRAMU

Lato w teatrze 2022 LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

LATO W TEATRZE 2022 organizują:

W ramach modułu LATO W TEATRZE+

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo + Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie Dom Kultury w Strzelnie + Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie Fundacja „Teatr Latarnia” + Gminne Centrum Kultury w Gródku Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Centrum Kultury i Sportu w Osieku

W ramach modułu LATO W TEATRZE

Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. F Chruściela w Ornecie, Dom Kultury „Praga” w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Czwarty Wymiar, Fundacja Ditero, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja hydro-polis, Fundacja KONTRA/BANDA, Fundacja Krajobrazy, Fundacja Plenerownia, Fundacja „Pracownia Inspiracji Społecznych”, Fundacja Przepływy, Fundacja Rozwoju i Promocji Kultury „VIA CULTURAE”, Fundacja „Teatr Układ Formalny”, Fundacja „W TO MI GRAJ”, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, Gminny Klub Kultury w Karnicach, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, Goleniowski Dom Kultury, Kieleckie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich „Urzeczanki” we wsi Coniew, Krakowskie Forum Kultury, Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności w Szklarskiej Porębie, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Otmuchowie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Nałęczowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Teatralny Kana, Radziejowski Dom Kultury, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan, Stowarzyszenie „Kulturalna Partyzantka”, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, Stowarzyszenie Otwarty Śląsk, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska, Stowarzyszenie Smak Przygody, Stowarzyszenie Teatr Nowy, Suwalski Ośrodek Kultury, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Teatr Mały Tychy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Przypadków Feralnych, Teatr Rampa „na Targówku”, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdański

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 30 km/h

STARY RYNEK

ReklamaAgencja Kreatywna
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklamadotacje rpo
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KpiarzTreść komentarza: Jak urzędnicy z Ministerstwa Kultury by przejęli zarządzanie Festiwalem Camerimage to by było jak w dowcipie z lat siedemdziesiątych. .....wprowadzając system ekonomiczny na Saharze to po tygodniu piachu by zabrakło. ...... Upadek i dorobek tego unikatowego Festiwalu zostałby zmarnowany jak wszystko za co biorą się nieudacznicy polityczniData dodania komentarza: 16.11.2024, 14:04Źródło komentarza: Wiceszef MKiDN o ECF Camerimage: Dostarczamy środków, nie mając wpływu na zarządzanieAutor komentarza: WTreść komentarza: Niestety bezpiecznie nie będzie, patrząc na panujący tam ruch i ścisk nawet najlepsza poprawa nie zapewni bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 12.11.2024, 10:20Źródło komentarza: Znana jest już firma, która zaprojektuje Rondo JagiellonówAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Kolejny zagraniczny szajs otwiera się w niemiecki centrum handlowym. Czy coś jeszcze jest polskie w Polsce ?Data dodania komentarza: 10.11.2024, 23:27Źródło komentarza: Primark otwiera się w Bydgoszczy. Znamy datęAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Kolejny zagraniczny szajs otwiera się w Polsce.Data dodania komentarza: 10.11.2024, 23:24Źródło komentarza: Primark otwiera się w Bydgoszczy. Znamy datęAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Towarzyszu Ławrow, polskie elity wychowały się we dworach na wsi , a nie w miastach.Data dodania komentarza: 10.11.2024, 23:22Źródło komentarza: W historycznej fabryce otworzą się kawiarnie i restauracjeAutor komentarza: RyszardTreść komentarza: Gratuluję kompleksowości rozwiązania. Dobrze, że prace projektowe wykona miejscowa firma! Toruń dla odmiany szuka projektantów w Katowicach, Krakowie, Gdańsku i jeszcze dalej i co gorsze oddaje im pole w ramach systemu „projektuj i buduj”!Data dodania komentarza: 9.11.2024, 15:12Źródło komentarza: Znana jest już firma, która zaprojektuje Rondo Jagiellonów
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama