Nadal też trwają prace przy rewitalizacji pobliskich uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulicą Bydgoską i brzegiem Wisły.
W tym tygodniu betonowana była płyta przyszłej fontanny. Docelowo będzie ona miała formę płytkiej, 5-centymetrowej niecki o średnicy ok. 22 metrów.
W późniejszym etapie zamontowane zostaną jeszcze dysze i elektronika.
Na płycie rynku prowadzone są też prace przy układaniu nawierzchni i odwodnieniu.
Pomnik Poległych który został przesunięty bliżej kościoła, został już oczyszczony a jego brakujące i zniszczone elementy uzupełnione. Zostanie on jeszcze dodatkowo zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. Konstrukcja wykonana z piaskowca, nie jest bowiem najtrwalsza.
Na terenie inwestycji zakończyły się już prace archeologiczne. Obecnie trwa przygotowanie wariantowej koncepcji wyeksponowania tzw. „grobu popielnicowego"(sprzed 2500 lat). Został on odnaleziony w tym miejscu w trakcie prac archeologicznych. Rozważane są różne lokalizacje zarówno w obszarze płyty, jak i poza nią.
Po wykonaniu wszystkich robót przy nawierzchni pojawią się jeszcze dodatkowo lampy uliczne, więcej zieleni, mała architektura oraz szereg innych rozwiązań podnoszących estetykę tego miejsca.
Przypominamy, że zamknięta dla ruchu nadal jest wschodnia jezdnia rynku (wjazd w kierunku ulicy Cechowej). Funkcjonuje też tymczasowy parking przy ul. Ordynackiej.
Rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie to koszt ponad 7 mln zł.
Przypominamy, że nadal też trwa rewitalizacja nabrzeża Wisły. Wykonana została już większość robót na ul. A. Frycza Modrzewskiego, Sikorskie, Zakładowej i ul. Rybaki
Prace kontynuowane są na ul. Kapeluszników, Filomatów i Promenada.
Pojawiła się już nowa nawierzchnia pieszo - jezdni oraz dodatkowe miejsca postojowe. Docelowo przy nabrzeżu wiślanym zaplanowano między innymi budowę: boiska, toru do jazdy wyczynowej rowerem, miejsc wypoczynku, placu zabaw i ścianek do wspinaczki.
Napisz komentarz
Komentarze