Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Program Ulga od Długu z Fundacją Itaka zadba o zdrowie psychiczne swoich klientów

Program Ulga od Długu nawiązał współpracę z Fundacją ITAKA w zakresie pomocy psychologicznej dla osób z długami. Od września klienci Programu Ulga od Długu będą mogli skorzystać z konsultacji telefonicznej z psychologiem w ramach Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA.
  • Źródło: Ulga od Długu
Program Ulga od Długu z Fundacją Itaka zadba o zdrowie psychiczne swoich klientów
Adobe Stock

Wśród najczęstszych powodów depresji polskiego społeczeństwa wymieniane są problemy finansowe, choć część psychologów twierdzi również, że to depresja wpędza ludzi w spiralę zadłużenia, gdyż próbują oni poprawić sobie nastrój przez wydawanie pieniędzy.

„Misją naszej organizacji jest pomoc osobom w kryzysach psychicznych, a bez wątpienia, problemy finansowe takie kryzysy generują i odwrotnie. Depresja może stać się przyczyną problemów finansowych, bo uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Problemów finansowych nie rozwiąże rozmowa z psychologiem, ale może wzmocnić taką osobę psychicznie” – mówi Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA.

Osoby przystępujące do Programu Ulga od Długu dźwigają ogromny bagaż doświadczeń, a decyzja o przystąpieniu jest dla nich często jedyną nadzieją na wyjście z długów. Klienci Programu Ulga od Długu najczęściej skarżą się na stres wynikający z nękania przez wierzycieli i brak możliwości spłaty długów.

U osoby nadmiernie obciążonej długami można zaobserwować pewien stały schemat zachowania. Osoby takie najczęściej czują się upokorzone i przerażone aktywnością firm windykacyjnych. Duża liczba klientów bardzo chce spłacać swoje należności jednak przez sytuacje życiowe takie jak utrata pracy, lub problemy zdrowotne swoje lub bliskich wpadają w spiralę zadłużenia, którą bardzo często ciężko jest powstrzymać. Zadłużeni, jak sami przyznają są bardzo często doprowadzani do kresu wytrzymałości, a potęguje to druzgocący brak empatii wierzyciela. Dzięki wsparciu pracowników programu Ulga od Długu, klient zaczyna odzyskiwać kontrolę nad swoimi finansami, a tym samym odzyskuje chęć do życia. Jeśli klient będzie wykazywał oznaki depresji, załamania nerwowego, ataków paniki lub innych schorzeń na tle nerwowym, Pracownicy Ulgi od Długu natychmiast skierują taką osobę do Fundacji Itaki, na konsultację z psychologiem. Fundacja Itaka udziela porad doraźnych, daje narzędzia do radzenia sobie ze stresem, szuka w pobliżu zamieszkania klienta pomocy psychologów i psychiatrów w miejscu zamieszkania.

„Chcemy pomóc naszym klientom. Wiemy w jak trudnej sytuacji życiowej się znaleźli. W rozmowach telefonicznych z asystentami często płaczą i skarżą się na brak zrozumienia ich sytuacji przez wierzycieli. Nasi asystenci w miarę swoich kompetencji wspierają ich w codziennej walce i w drodze do finansowej wolności. Mieliśmy również przypadek, gdy osoba zainteresowana programem, jeszcze przed finalizacją umowy popełniła samobójstwo przez długi. To skłoniło nas do znalezienia dla naszych klientów profesjonalnego wsparcia” – mówi Sylwia Pawlina, rzecznik prasowy Programu Ulga od Długu.

KONTAKT:

Ulga od Długu

https://ulgaoddlugu.pl/

tel. 123 453 845

e-mail: [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama