Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Odwiedź bydgoski sztab WOŚP!

W poniedziałek ruszają w Bydgoszczy zdjęcia do filmu "Magiczny Kwiat Paproci"

To będzie prawdziwy maraton filmowy. Jesienną "sesję zdjęciową" zaczynamy 13 września i potrwa ona do 20 października. Na planie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, m.in. Janusz Chabior czy Marta Mazurek, która podbiła świat rolą Srebrnej w "Córkach Dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej.
Agnieszka Mazurek "Córki dancingu"/ Kinga Preis, Michalina Olszańska

Autor: Materiały promocyjne

Większość zdjęć powstanie w bydgoskiej hali zdjęciowej. Tam znajduje się system makiet, zbudowanych przez nas specjalnie dla potrzeb filmu. Zapytacie po co te makiety?

Bo „Magiczny Kwiat Paproci” to film, którego w Polsce dotąd nie było. Owszem, wykorzystamy efekty komputerowe i zagrają u nas wspaniali aktorzy i aktorki, ale unikatowym znakiem naszego projektu jest coś innego. Scenografie, kostiumy oraz dekoracje do „Kwiatu” zostały wykonane RĘCZNIE.

W ten sposób „Kwiat” połączy trzy techniki: grę aktorską, efekty cyfrowe i tradycyjne animacje poklatkowe, stając się jedynym takim filmem w kraju.

Część zdjęć nakręcimy także w plenerach: na cmentarzu oraz w skansenie etnograficznym.

Na planie podczas pierwszych dni zdjęciowych pojawi się wielu ciekawych aktorów. 

Janusz Chabior (w „Kwiecie” zagra Truposza) to jeden z najbardziej charyzmatycznych, polskich aktorów. Widzieliśmy go w „Pitbullu”, „Jak zostałem gangsterem” czy serialu „Ślepnąc od świateł”. Za rolę w filmie "Made in Poland" w reż. Przemysława Wojcieszka otrzymał na festiwalu w Gdyni nagrodę za drugoplanową rolę męską. Nagrodzono też jego role w „Fusach” (nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: Najlepszy aktor) i „Żyć nie umierać” (Września Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")

Marta Mazurek (w „Kwiecie” jako Kulawa) znana jest widzom na świecie z roli Srebrnej w „Córkach Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej. Wystąpiła m.in. w „Já Olga Hepnarová” (reż. Tomás Weinreb, Petr Kazda) i „Les Innocentes” (reż. Anne Fontaine). Jej kreacje były wielokrotnie nagradzane. Z rolę Srebrnej otrzymała nagrodę aktorską na Nashville Film Festival, za krótkometrażową „Amerykę” nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Średniometrażowych w Walencji), a za „Casting” nagrodę honorową Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie.  

 

Szymon Mysłakowski (w „Kwiecie” jako Łabędź) jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Widzieliśmy go w „Brigitte Bardot Cudowna” Lecha Majewskiego. Wystąpił też w czekającym na premierę filmie Katarzyny Klimkiewicz "Bo we mnie jest seks" o życiu Kaliny Jędrusik, gdzie wcielił się w słynnego Beatlesa, George Harrisona.

 

Jakub Golla (w „Kwiecie” jako Dzikus) zaczynał od desek scenicznych. Jego teatralne kreacje były wielokrotnie nagradzane. Za rolę w „Fanny i Alexander” Ingmara Bergmana został laureatem nagrody ZASP im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut teatralny. Zdobył też (zespołowe) Grand Prix za „Przebudzenie wiosny” na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz nagrodę ZASP za wyrazistą osobowość aktorską. Współpracował z wieloma reżyserami i reżyserkami filmowymi: Jagodą Szelc, Leszkiem Dawidem, Michałem Rosą czy Bartoszem Konopką. Ostatnio zagrał w serialu „W głębi lasu” serialowej adaptacji powieści Harlana Cobena

 

Dorota Zięciowska (w „Kwiecie” jako Matka Dzikusa) debiutowała w "Życiu Kamila Kuranta" w 1982 roku. Jest popularną aktorką serialową, a widzieliśmy ją m.in. w "Na Wspólnej", "Świecie wg Kiepskich" i "Czasie honoru". Ostatnio zagrała gwiazdę Italo Disco w filmie "Sweat". 

 

UWAGA! Na wywiady z aktorkami i aktorami oraz ekipą realizacyjną, zaprosimy państwa podczas specjalnego Dnia Prasowego na planie filmu, który planujemy w II połowie października. Szczegółowych informacji udziela Jarosław Jaworski, PR manager filmu 663 556 395)

O czym będzie „Magiczny Kwiat Paproci”? 

 

Znana, polska baśń o mitycznym kwiecie paproci, w wersji filmowej stanie się ponadczasową opowieścią. Mały bohater ucieka z domu, bo nie chce żyć w biedzie. Postanawia odnaleźć Magiczny Kwiat Paproci, który da mu bogactwo. Rusza po skarb i ze skarbem wraca, ale... jakże innym niż się spodziewał!

 

Twórcy, chcą pokazać potęgę polskich mitów i legend, które są równie porywające jak filmy Tima Burtona, „Hobbit” czy „Harry Potter”. Taki jest też scenariusz autorstwa Katarzyny Płońskiej, wzbogacający tradycyjny tekst legendy o nowe wątki. Dotychczas brakowało polskich filmów dla dzieci wartościowych zarówno merytorycznie jak i wizualnie. „Magiczny kwiat paproci” ma być tym „brakującym ogniwem”.

Produkcji towarzyszy rozmach scenograficzny i realizacyjny. Na potrzeby sceny z Rusałkami zbudowane zostało w hali zdjęciowej w Bydgoszczy specjalne jezioro o rozmiarze 20 metrów na 18 metrów. Powstały pełnoplastyczne makiety mrocznego lasu, tajemnicz3ego cmentarza i najeżonych skałami grot.

 

„Magiczny kwiat paproci” to także film „ekologiczny”. Dla twórców z Czarnego karła niezwykle ważne są aspekty zrównoważonej produkcji, dlatego przy tworzeniu rekwizytów, scenografii i kostiumów korzystają z materiałów z recyclingu i upcyclingu.

Głównym producentem filmu jest grupa Czarny Karzeł. Koproducentami są Moderator Inwestycje, Fixa Film i Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Produkcję wsparły finansowo i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sposorem jest Omega sp. z o.o. Partnerzy: Muzeum Etnograficzne w Dziekanowicach, Hotel Bohema w Bydgoszczy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mgła

Temperatura: -1°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama