Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Odwiedź bydgoski sztab WOŚP!

Folklor, taniec i muzyka zagoszczą w Myślęcinku

W niedzielę (12 września) Myślęcinek stanie się stolicą folkloru naszego województwa za sprawą Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie tańca, muzyki, regionalnych rarytasów i rękodzieła.
Folklor, taniec i muzyka zagoszczą w Myślęcinku

Autor: Materiały prasowe

Jarmark Kujawsko-Pomorski zadomowił się już na dobre w kalendarzu myślęcińskich imprez i patrząc na coroczną frekwencję, zyskał sympatię odwiedzających. Po rocznej przerwie, którą wymusiła pandemia, będziemy mogli znów cieszyć się wszystkim, do czego wydarzenie to przyzwyczaiło odwiedzających. Co więcej, w programie pojawiły się nowości.

Wielki piknik rodzinny rozpocznie się o godzinie 12 na terenach przy głównych parkingach parku. Jego częścią będą degustacje, animacje, występy zespołów pieśni i tańca z naszego regionu, wystawa twórczości ludowej. Chętni zaopatrzą się w miody, smaczne wędliny, sery, rękodzieło, świeżo pieczony chleb, ceramikę, wyroby z drewna. Ze względu na pandemię, nie przewidziano pokazów gotowania na żywo przez gospodynie.
 

Równocześnie z imprezą na padoku poniżej ulicy Konnej trwać będzie IV Przegląd Hodowlany Koni Rasy Tinker zorganizowany przez Ośrodek Rekreacji Konnej "Pod Aniołami". W Polsce obserwujemy dynamicznie wzrastającą popularność koni rasy tinker. Uznanie to wynika bez wątpienia z szeroko pojętej użytkowości tych koni, wyjątkowo atrakcyjnego umaszczenia, ich niezwykłej siły i wytrzymałości. Spokojne usposobienie, przyjazny charakter i odpowiednia wielkość predysponują tinkery zarówno do jazd rekreacyjnych (w siodle i w zaprzęgu), jak i do hipoterapii. Są przyjacielem człowieka, terapeutą osób chorych i towarzyszem wypraw jeźdźców. Podczas przeglądu międzynarodowa komisja sędziowska dokona oceny wierzchowców zaprezentowanych przez hodowców z całej Polski i na podstawie oceny za typ, budowę i ruch, wyłoni Championa Przeglądu. Start o godzinie 10.

Częścią jarmarku będzie też „Zoowyprawa”. W Ogrodzie Zoologicznym w godz. 12-15 każdy będzie mógł obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczej, wziąć udział w grze edukacyjnej, a co więcej, czekają też eksperymenty, pokazowe karmienie zwierząt, zabawy dla dzieci z animatorami, dogoterapia. Wystarczy kupić bilet wstępu do zoo (20 zł i 14 zł).

A co na scenie?

12–12.30 Powitanie wraz ze Stowarzyszeniem „Dworek Polski”
12.30–12.50 Zespół Pieśni i Tańca „Kujawioki od Dobrego”
12.50–13.10 Zespół Pieśni i Tańca „Bronisławianki” z Bronisławia
13.10–13.40 Stowarzyszenie „Dworek Polski”
13.40–14 Konkurs Sponsora
14–14.30 Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
14.30–15 Zespół Pieśni i Tańca „Nadwiślanie” z Czarża
15–15.30 Prezentacja wystawy zabytkowego sprzętu rolniczego zorganizowana przez AGRO-Retro-Grupę z Międzykółkowej Bazy Maszynowej z Kruszyna oraz ze Skansenem „Łochowice” z Łochowa, w tym pokaz młócenia
15.30–16 Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
16–16.20 Zespół „Złoty Krąg” z Gminy Bobrowo
16.20–17 Zespół Pieśni i Tańca „Powiślanki” z Kwidzyna
17 Zakończenie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: -2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama