Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15. stycznia 2017 roku grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
25 lat grania Orkiestry to historia nie tylko Fundacji, ale także milionów Polaków - tych którzy wspierają te akcje jak i samych beneficjentów, począwszy od dzieci poprzez seniorów, a skończywszy na personelu medycznym, który może wykonywać swoją pracę na najnowocześniejszym sprzęcie. Kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy zbiórkę, nikt nie przypuszczał, że zorganizujemy kolejny Finał i każdy następny. Okazało się jednak, że Polacy chcą pomagać, że potrafią się jednoczyć i działać w ramach wspólnego dobra. Sukces Orkiestry, to sukces każdego, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w Finał. To nie tylko każda wrzucona kwota, to przecież sponsoring, bartery, dary, praca wolontariuszy i całej ekipy pracującej w Fundacji. A kwota zebrana podczas 25. Finału WOŚP to kolejna szansa dla nowoczesności w polskiej medycynie, a to przekłada się na ratowania życia i zdrowia polskich dzieci i seniorów - w godnych warunkach i na najlepszym sprzęcie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Finał WOŚP to jednodniowa akcja charytatywna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zazwyczaj w drugą niedzielę stycznia. Tego dnia w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w blisko 60 zlokalizowanych poza granicami Polski.
Podczas dorocznego 25 finału WOŚP padł kolejny rekord zebranych datków, 105 570 801,49 PLN.
W Bydgoszczy także udało się pobić wyniki z poprzednich lat – w sumie do puszek trafiło ponad 600 tys. zł, czyli o 1/3 więcej niż w 2016 roku. Na ulicach naszego miasta pieniądze zbierało w sumie 700 wolontariuszy.
Napisz komentarz
Komentarze