Obecnie w zasobach Muzeum znajduje się ponad 2500 sztuk telefonów, z czego ponad 1015 to pojedyncze modele, które są wyeksponowane na półkach w lokalu.
- Odwiedzającym chcemy zaproponować około godzinną opowieść która sięga od historii komunikacji, przez początki telefonów tradycyjnych, następnie początek telefonów komórkowych w ogóle, oraz ich wprowadzenie w kraj, aby przejść do pokazania mnogości marek i modeli jakie dostępne były na naszym rynku.
Wiemy jednak z dotychczasowego doświadczenia, że dla zwiedzających najważniejsze będzie to, aby znaleźć swój pierwszy w życiu telefon komórkowy. - Tłumaczy pomysłodawca i założyciel Paweł Wiśniewski-Hassenpflug.
Warto wiedzieć, że zbiory wirtualnego Muzeum to również akcesoria do telefonów, gadżety z logo producentów telefonów, oraz z logami polskich sieci komórkowych.
- Wszystkie osoby chętne przekazać telefon do kolekcji bardzo prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy, bądź przez wiadomość na profilu Muzeum Telefonów Komórkowych na facebooku.
Chętnie przyjmiemy również wszelkie gadżety z logo IDEA Centertel, POP, Era GSM, Tak-Tak, Plus GSM, Simplus i inne. Telefony nie muszą być sprawne, nie muszą posiadać baterii, pudełek ani ładowarek, choć takie również chętnie przyjmiemy. - Dodaje Paweł Wiśniewski-Hassenpflug.
Początki Muzeum sięgają lat 2010-2011.
Otwarcie tego niecodziennego i przywołującego wiele wspomnień miejsca nastąpi jutro (8 maja) w godz. 10.00-19.00, przy ul. Pomorskiej 15. Co 1,5 h będzie odbywało się oprowadzanie kolejnych grup zwiedzających tak, by nie tworzyć zbędnego tłoku.
Rezerwacji można dokonywać na stronie: https://www.muzeumkomorek.pl/rezerwacja/.
Napisz komentarz
Komentarze