Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Pesa życzy wesołych Świąt!

Powstanie Centrum Kultury Fordon na osiedlu Bajka

Centrum Kultury Fordon ma powstać na osiedlu Bajka w Fordonie. Ratusz poszukuje wykonawcy, który sporządzi koncepcję projektową adaptacji dawnego budynku XIII LO przy ul. Gawędy na potrzeby CK Fordon.
Powstanie Centrum Kultury Fordon na osiedlu Bajka

Autor: Materiały prasowe/ Ratusz

Na temat tej inwestycji mogą wypowiedzieć się także mieszkańcy w konsultacjach społecznych na www.bydgoszcz.pl/wybieramy.

Pomysł utworzenia kulturalnego miejsca spotkań opierał się na konsultacjach z mieszkańcami Fordonu. Badania i warsztaty wyraźnie pokazują, że oczekują oni powstania miejsca współpracy między różnymi grupami, podmiotami, instytucjami i mieszkańcami.

Nowa instytucja ma spełniać funkcję sąsiedzkiego, dzielnicowego domu kultury, ale także miejsca dużych, ogólnomiejskich wydarzeń kulturalnych. W budynku przewiduje się wielofunkcyjną salę, wykorzystywaną także jako kino, a także studio nagrań, pokoje dla seniorów, pokój matki z dzieckiem, sale warsztatowo-artystyczne, kuchnie spotkań i kawiarnię. Ponadto w CK Fordon znajdzie się czytelnia z pracownią komputerową, pomieszczenia administracyjne. Koncepcja uwzględni także przestrzenie dla szkoły muzycznej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.

 

Miejsce to ma być nowoczesne, innowacyjne, proekologiczne z naciskiem na odnawialne źródła energii. Metamorfozę planuje się także w zewnętrznej części. Planuje się utworzenie patio, zielonego tarasu rekreacyjnego, sceny zewnętrznej na większym placu, szklarnie i ogródki warzywne. Na terenie centrum zlokalizowany będzie także parking.

Chętnych do wykonania koncepcji poznamy na początku kwietnia. Wybrany wykonawca będzie miał pół roku na stworzenie dokumentacji. Dalsze losy tego miejsca uzależnione będą od wskazań mieszkańców w konsultacjach.

WybieraMY najważniejsze inwestycje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące kolejności realizacji miejskich inwestycji w przyszłych latach. Wśród 15 propozycji, na które mogą głosować mieszkańcy znalazło się także utworzenie Centrum Kultury Fordon. Swoje opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie http://www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Lista wszystkich inwestycji: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wybieramy-najwazniejsze-inwestycje-czas-na-twoja/​.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 23°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Won z Grajdołem niszczącym B-szcz!Treść komentarza: A kogo z bydgoszczan obchodzi grajdoł Toruniewo, który blokuje od początku tego chorego województwa rozwój B-szczy, wręcz jej DEGRADACJĘ!!Data dodania komentarza: 14.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Dworzec Toruń Wschodni otwarty dla podróżnychAutor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestujeAutor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama