Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Odwiedź bydgoski sztab WOŚP!

Muzeum otwarte i bezpieczne zaprasza na nową wystawę czasową

Muzeum Okręgowe w marcu otworzy pierwszą, po długiej przerwie, wystawę czasową – Jestem, kim jestem, gdzie jestem. Będzie to pokaz prac fotograficznych Marka Chełminiaka, bydgoskiego fotografa, który w tym roku obchodzi 50-lecie pracy twórczej.
Muzeum otwarte i bezpieczne zaprasza na nową wystawę czasową
Prace nad aranżacją wystawy

Autor: Muzeum Okręgowe

Na jubileuszowej wystawie, którą odbędzie można oglądać już od 26 marca w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej, pojawi się 111 zdjęć, m.in. będą to portrety sławnych ludzi, takich jak: Sophia Loren, Michael Jackson, Czesław Miłosz, czy św. Matka Teresa
z Kalkuty. Nie zabraknie również fotografii reportażowych ukazujących tragiczne skutki powodzi we Wrocławiu z 1997 roku, zamieszki podczas Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin '94, obchody 50-lecia wyzwolenia Oświęcimia, jak również zdjęcia z Kalingradu i Syrii.

Ekspozycja będzie dostępna do 27 czerwca 2021 roku.

O autorze:

Marek Chełminiak od połowy lat 70. XX wieku zajmuje się zawodowo fotografią. Był fotoreporterem wojskowym, pisał i fotografował również dla regionalnych i lokalnych tytułów codziennych. Jest także regionalistą i autorem książkowych wydawnictw albumowych.

Po 12 latach czas na nową historię! Dobiega końca realizacja projektu konserwatorskiego i rozbudowy siedziby Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej 4. Do zwiedzania zostanie udostępniony fragment premierowej odsłony wystawy sztuki współczesnej: OBRAZY NIE- /RZECZYWISTOŚCI. Znajdą się na niej prace takich artystów jak m.in. Tadeusz Kantor, Henryk Stażewski, Stanisław Wejman, Andrzej Wróblewski, Teresa Pągowska, Jan Cybis, czy Józef Czapski. Planowane otwarcie nastąpi w marcu! O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Od 19 marca, na stronie internetowej muzeum będzie można także oglądać wirtualny pokaz zabytków ze zbiorów Muzeum – SOLIDARNOŚĆ.  W większości będą to plakaty wyborcze i propagandowe. Wśród obiektów znajdą się również eksponaty upamiętniające znane osoby związane z „Solidarnością”. Ponadto zobaczymy archiwalia i fotografie dotyczące działalności związku w latach 80. XX wieku.

Poza działalnością wystawienniczą na szerszą skalę ruszają także inne projekty. Do oferty Exploseum, od 16 marca, dołącza alternatywna, industrialna trasa terenowa.

Trasa poprowadzi zwiedzających wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania.

Zwiedzanie będzie możliwe dla uczestników powyżej 10 roku życia. Grupy nie będą mogły być większe niż 5 osób. Szczegółowych informacji udziela recepcja Exploseum.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: -2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama