Pojazd hybrydowy wykorzystuje energię elektryczną odzyskaną w czasie hamowania. Silnik elektryczny jest wykorzystywany podczas ruszania i zwalniania, a na trasie autobus napędza zwykły silnik diesela.
Pojazd, którym już można przejechać się po Bydgoszczy, ma ponad 12 metrów długości, jest 2-drzwiowy i niskopodłogowy. Posiada 35 miejsc siedzących. Wyposażony został w wiele systemów wspomagających pracę kierowcy. To wyjątkowo przydatne podczas manewrowania autobusem w obrębie istniejących ścieżek rowerowych czy wąskich uliczek osiedlowych.
Nowy pojazd będzie testowany przez kilku kierowców, równolegle z istniejącymi autobusami co pozwoli porównać nie tylko wysokość spalania tych pojazdów ale również wykorzystanie ich w codziennym użytkowaniu.
Autobus posiada ograniczoną informację pasażerską w pojeździe (wyłącznie wizualną), w którym podane zostaną nr linii i przystanek końcowy.
Nie posiada malowania miejskiego, dlatego łatwo będzie go rozpoznać po białym kolorze.
W internetowych rozkładach jazdy, autobus hybrydowy został oznaczony literką 74H. Należy jednak pamiętać, że nie będzie w nim możliwości zakupu biletu kartą kredytową oraz nie są odtwarzane zapowiedzi głosowe.
To już kolejne testu autobusów hybrydowych w Bydgoszczy. Na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku, MZK testowały autobus hybrydowy Mercedes Citaro Hybryd.
(ZDMiKP)
Napisz komentarz
Komentarze