- Jest to ta obietnica z roku 2015, która była również torpedowana, bombardowana przez opozycję, że Polski na to nie stać. Mimo pewnych trudności z jakimi się mierzy cały świat, Polska cały czas ten program z dużym sukcesem dla naszego społeczeństwa realizuje - tłumaczył.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przypomniał podczas konferencji prasowej, że program „Rodzina 500+” zapewnia rodzicom nawet 6 tys. zł rocznie na dziecko, a długi okres finansowania – trwający od narodzin dziecka aż po osiągnięcie przez niego pełnoletniości – powoduje, że rodzina może otrzymać w sumie aż 108 tys. zł na jedno dziecko.
- Takie wsparcie otrzymuje blisko 348 000 dzieci w naszym regionie. Od kwietnia 2016 r na konta kujawsko-pomorskich rodzin wpłynęło przeszło 7 mld złotych. Warto też dodać, że od pierwszego lipca 2019 roku program został rozszerzony również o pierwsze dziecko w każdej rodzinie. Myślę, że to jeden z lepszych programów jaki mamy w ostatnim trzydziestoleciu dla Polski – mówił wojewoda.
Od 1 lutego do końca marca będzie można składać wnioski wyłącznie w formie elektronicznej. Od 1 kwietnia będzie możliwość złożenia takich wniosków w formie papierowej w poszczególnych urzędach, w poszczególnych gminach.
Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.
Napisz komentarz
Komentarze