Uczestnicy szkoleń realizowanych w ramach projektu „Gmina na czasie” dowiedzą się, m.in. jak bezpiecznie korzystać z e-administracji, bankowości elektronicznej, systemów transakcyjnych czy mediów społecznościowych oraz jak prowadzić własny biznes w sieci. Szkolenia obejmują m.in. takie zagadnienia, jak: rodzic w Internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę internetową, czy kultura w sieci oraz rolnik w sieci.
Kto może ubiegać się o granty na realizację szkoleń?
W ramach projektu „Gmina na czasie” gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta z województwa łódzkiego i województwa kujawsko-pomorskiego, mogą ubiegać się o granty na realizację na swoim terenie mikroprojektów szkoleniowych, skierowanych do osób w wieku 25 lat i powyżej, w tym również osób niepełnosprawnych. Do tej pory w konkursie przyznano 23 granty na łączną kwotę blisko 2 mln złotych. Szkoleniami zostanie objęte blisko 3500 osób.
Celem projektu „Gmina na czasie” jest podniesienie i rozwinięcie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców terenów wiejskich i małych miast. Dofinansowanie wynosi 100% kosztów mikroprojektu i można je przeznaczyć zarówno na koszty związane z samą organizacją szkolenia (promocja, catering, honoraria instruktorów), jak również na koszty zakupu sprzętu komputerowego.
Nabór wniosków do ósmej edycji konkursu trwa do 10 lutego 2021 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.gminanaczasie.pl
Projekt „Gmina na czasie” realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 szkolenie na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.
Więcej informacji o projekcie: www.gminanaczasie.pl oraz na stronie Fundacji EFRWP: www.efrwp.pl
Napisz komentarz
Komentarze