Poniżej przedstawiamy klika propozycji Miejskiego Centrum Kultury na końcówkę ferii.
8.02.2017, środa, godz. 13.00, barka „Lemara”, zapisy: [email protected]
Kreatywny Port Dziecięcy – wydanie świąteczne
8 stycznia, środa, Kino Orzeł
13:00 Ferie z Kinem Orzeł: Balerina
16:00 Ferie z Kinem Orzeł: Ostatni smok świata
17:45 Ferie z Kinem Orzeł: Balerina
20:00 Powidoki
9.02.2017, czwartek, godz. 17.00, barka „Lemara”, zapisy: [email protected], wstęp: 30 zł (płatne przed zajęciami)
Koło Gospodyń Miejskich. Dzika kuchnia: Amory w kuchni, czyli afrodyzjaki na widelcu
Tuż przed imieninami św. Walentego – patrona zakochanych – przygotujemy potrawy, które rozpalą nasze zmysły. Nasze menu wygląda następująco: konfitura marchewkowo-cytrusowa, glazurowana marchewka, warzywny makaron z pulpecikami z soczewicy z ziołami. Wykorzystamy lubczyk, kardamon, imbir i kurdybanek. Wyczarujemy niespodziankę z solanum tuberosum. Prowadzenie: dr Krystyna Stepczyńska-Szymczak.
9 stycznia, czwartek, Kino Orzeł
16:00 Ferie z Kinem Orzeł: Ostatni smok świata
18:00 Powidoki
10.02.2017, godz. 18.00, foyer MCK – wernisaż wystawy
Wystawa fotograficzna Historia ukryta w szufladzie
Wystawa fotografii z prywatnego archiwum Norberta Miszkowicza, mechanika Dywizjonu 315 lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii i fotografa amatora po wojnie zamieszkałego w Bydgoszczy. Zdjęcia nigdzie wcześniej niepublikowane, odkryte przez Małgorzatę Jagieniak, absolwentkę Bydgoskiej Akademii Fotografii, stanowią istotną ikonografię wojennych losów polskich żołnierzy. Obok fotografii z okresu II wojny światowej będzie można też zobaczyć obrazy powojennej Bydgoszczy i okolic.
Kurator wystawy – Marek Noniewicz.
10 stycznia, piątek, Kino Orzeł
16:00 Ferie z Kinem Orzeł: Balerina
18:00 Szwedzka teoria miłości
20:00 Powidoki
11.02.2017, sobota, godz.10.00, barka „Lemara”, zapisy: [email protected], wstęp: 5 zł (płatne przed zajęciami)
Mali idą w świat – warsztat ornitologiczny: Malujemy i obserwujemy ptaki
Podczas zajęć plastycznych uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z techniką pasteli suchej. Poznamy różne podłoża i rodzaje kredek. Wspólnie stworzymy obrazy, których głównymi bohaterami będą ptaki. Na zakończenie warsztatów namalujemy pióra, które będą wychodzić z kartek. Warsztaty prowadzi Dawid Kilon, realizator kilkudziesięciu projektów edukacyjnych i graficznych, przyrodnik, który wolne chwilę poświęca malowaniu. Po warsztatach udamy się na spacer wzdłuż Brdy, gdzie będziemy starali się odszukać zimujące w mieście ptaki. Przy odrobinie szczęścia napotkamy tu nurogęsi, perkozy i jemiołuszki. Na ptaki będziemy spoglądać przez lunetę, ale zachęcamy do zabrania ze sobą lornetek.
11.02.2017, sob., godz. 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp wolny
„Pejzaż zimowy” – spotkanie poetycko-muzyczne
Marzena Nowakowska – śpiew; Krystyna Berndt – prowadzenie
Marzena Nowakowska – bydgoski bard w spódnicy. Pisze i komponuje piosenki z kręgu poezji śpiewanej. Laureatka ogólnopolskich festiwali piosenek autorskich, studenckich i turystycznych. Jej teksty nagradzano i wyróżniano m.in. na Bazunie, Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie czy w Konkursie Poetyckim o Kwiat Polany.
Krystyna Berndt – animatorka kultury, polonistka, teatrolog, podróżniczka, ceniony reżyser i fotografik. Od dłuższego czasu fascynuje ją wzajemne przenikanie się kultur.
11 stycznia, sobota, Kino Orzeł
12:00 Ferie z Kinem Orzeł: Ostatni smok świata
16:00 Szwedzka teoria miłości
18:00 McImperium
20:15 Powidoki
12.02.2017, niedz., godz. 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp: 12 zł
Akademia w Pałacu
Katarzyna Bąkowska – skrzypce; Joanna Czapińska – fortepian
W programie m.in.: Gabriel Fauré – Sonata A-dur op. 13 na skrzypce i fortepian, Allegro molto – Andante – Allegro vivo – Allegro quasi presto, André Previn – Tango, Songs and Dance na skrzypce i fortepian, Roman Statkowski – Une blond i Une brune, Adam Andrzejowski – Burleska.
Katarzyna Bąkowska – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Henryka Keszkowskiego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w tejże uczelni, prowadząc klasę skrzypiec. Jest również pedagogiem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. F. Chopina w Warszawie oraz wykładowcą mistrzowskich kursów muzycznych. Zasiada w jury konkursów skrzypcowych. Skrzypaczka doskonaliła swe umiejętności na studiach podyplomowych w Indiana School of Music (Bloomington, USA) u Henryka Kowalskiego i Franco Gulli. W 2012 zakończyła trzyletni staż artystyczny w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej kierowanej przez prof. Maję Nosowską w UMFC w Warszawie. Była stypendystką wielu instytucji promujących utalentowanych artystów, m.in. MKiS, Fundacji Kultury, Rządu Francuskiego, Fundacji Kościuszkowskiej, Dorothy Richard Starling Foundation, Warszawskiej Fundacji Kultury, FAME Festival & School oraz Fundacji Konserwatorium w Lozannie i Nicei. Laureatka licznych konkursów.
Joanna Czapińska – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej. Stypendystka MKiS oraz laureatka srebrnego odznaczenia Primus Inter Pares przyznawanego przez Fundację na rzecz Młodzieży Wybitnie Zdolnej i Jej Nauczycieli pod patronatem MKiS i prezydenta RP. Doskonaliła swoje umiejętności podczas mistrzowskich kursów pianistycznych i kameralnych, pracując pod kierunkiem artystów tej miary, co Tatiana Szebanowa, Paweł Giliłow, Pierre Amoyal, Maria Szwajgier-Kułakowska, Andrzej Tatarski i Jadwiga Kaliszewska. Od 1995, jako pianistka kameralistka, towarzyszy skrzypkom i wiolonczelistom na międzynarodowych kursach i konkursach muzycznych, zdobywając wyróżnienia za akompaniament. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Kameralistyki bydgoskiej Akademii Muzycznej.
12.02.2017, niedziela, zbiórka: 6.50 / Dworzec PKP Bydgoszcz GłównaBydgoszcz – odjazd 7.06 – Cekcyn – przyjazd 8.09 Tuchola – odjazd 16.11 / 18.21 – Bydgoszcz – przyjazd 17.21 / 19.17
Kultura na świeżym vol. 51: Na zimowym szlaku
Tym razem ruszymy do Cekcyna. Pierwszy odcinek to wędrówka prowadząca wzdłuż Jeziora Wielkiego Cekcyńskiego. Stamtąd, trzymając się szlaku „Do Piekiełka”, dojdziemy do doliny rzeki Brdy, która przepływa w okolicy Tucholi. Po przejściu ok. 8 km podążymy w kierunku Tucholi, skąd wrócimy do Bydgoszczy. Szczególną uwagę należy zwrócić na ciepły i komfortowy strój. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.
12.02.2017, niedziela, godz. 19.00, barka „Lemara”, bilet: 10 zł
Serial improwizowany Dwie Siostry w pewnym mieście – improwizacje teatralne
12.02.2017, niedziela, sala kinowo-widowiskowa MCK. Wstęp bezpłatny. Zapisy: [email protected] (prosimy podać godzinę).
Rodzinna niedziela z Fundacją Nowe Pokolenie
-
godz. 10.30: Warsztaty plastyczne (dzieci 5-7 lat)
Zapraszamy na zabawę dla dzieci i rodziców, która rozwija funkcje motoryczne dziecka, jak i jego wyobraźnię. Każdy uczestnik warsztatu proszony jest o przyniesienie 2-4 rolek po papierze toaletowym.
-
godz. 11.30: Warsztaty muzyczne (dzieci 3-5 lat)
Będą tańce z bałwankami i zjeżdżanie saneczkami. Kolorowe nutki już czekają i na muzyczną przygodę zapraszają.
-
godz. 12.30: Warsztaty taneczne (dzieci 5-7 lat)
Dobrze dobrana i zespolona muzyka z ruchem działa na ćwiczących ożywiająco, zaspokaja potrzebę ruchu, odprężenia, ekspresji i potrzeby tworzenia. Jest sposobem na aktywną formę spędzenia wolnego czasu.
12 stycznia, niedziela, Kino Orzeł
14:00 Ferie z Kinem Orzeł: Balerina
16:00 Powidoki
18:00 McImperium
20:00 Szwedzka teoria miłości
Napisz komentarz
Komentarze