Warte blisko 4 miliony złotych przedsięwzięcie inwestycyjne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Braille’a łączy przebudowę, modernizację i remont adaptacyjny budynku warsztatów kształcenia zawodowego. Powstaną tu dwie nowe w pełni wyposażone pracownie – kelnerska dla technikum i florystyczna dla szkoły policealnej – a dwanaście istniejących (do nauki zawodów mechanika, montera maszyn, elektromechanika, ślusarza, pracownika obsługi hotelowej, kucharza, masażysty, tyfloinformatyka i technika administracji) przejdzie gruntowaną modernizację.
- Bydgoski ośrodek to jedyny w północnej Polsce i bodaj największy w kraju tego typu zespół edukacyjny. Duży nacisk kładzie się tu m. in. na wczesne wspomaganie rozwoju małego, niewidomego i słabo widzącego, dziecka. Cieszy, że władze Bydgoszczy, rozumiejąc potrzeby edukacyjne tego środowiska, zdecydowały się przekazać przylegającą do ośrodka nieruchomość na potrzeby planowanych inwestycji, umożliwiając dalszy rozwój instytucji. – Podkreśla wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, który założenia najbliższych samorządowych wojewódzkich inwestycji w dziedzinie edukacji prezentował wczoraj (31 stycznia) podczas spotka z mediami w bydgoskim Ośrodku Braille’a.
Finansowanie projektu zostało już zagwarantowane z naszego RPO 2014-20. Przetarg na roboty zostanie ogłoszony jeszcze w pierwszym kwartale 2017, przetarg na dostawy wyposażenia w roku przyszłym.
W Ośrodku Braillle’a na różnych poziomach kształcenia uczy się obecnie ponad czterystu młodych ludzi. Jest to młodzież niewidząca, słabowidząca i głuchoniewidoma. Planujemy utworzyć tu jeszcze przedszkole, pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione.
Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji w edukacji dostępne są TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze