Z wakacyjnych zajęć edukacyjnych można było skorzystać w każdy wtorek i czwartek w lipcu i sierpniu. Realizowane spotkania pod hasłem „Co można robić w Muzeum?” koncentrowały się wokół sztuki współczesnej, historii i legend związanych z Bydgoszczą. Wśród poruszanych tematów znalazły się m. in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. W części warsztatowych spotkań można była wykonać biżuterię, prace z gliny czy obrazy metodą cyjanotypii. Kreatywny czas swoje zwieńczenie będzie miał podczas spotkania na zakończenie wakacji.
Z tej okazji Muzeum zaprasza dzieci i młodzież w wieku 3-13 lat wraz z rodzicami 30 sierpnia w niedzielę do Centrum Edukacji Muzealnej. Przed muzealnymi budynkami czekać będą trzy stanowiska warsztatowe. Aby móc wykonać własnoręcznie wielkoformatowe malowidło, papier marmurkowy czy grafikę na bawełnianej torbie metodą sitodruku, należy zapisać się na wybraną godzinę: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 lub 14.30. Każda z grup podczas 1,5 godziny będzie mogła skorzystać z trzech warsztatów. Zajęcia prowadzone będą rotacyjnie, a liczba miejsc jest ograniczona. Wszystko to, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy. Warsztaty poprowadzą artyści Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy oraz muzealni edukatorzy. Na zakończenie wakacji przyjmujemy zapisy pod nr telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: [email protected]. Na naszej stronie znajdują się szczegółowe wytyczne dot. zasad bezpieczeństwa i wymogów koniecznych do spełnienia przez uczestników warsztatów.
Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego głównym celem jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze. Po wakacjach czekać będą na Państwa kolejne odsłony naszego projektu. Zachęcamy zatem do śledzenia naszej strony oraz profili w mediach społecznościowych.
Napisz komentarz
Komentarze