- Proponujemy zajęcia, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Pomysłów jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. – Mówi marszałek Piotr Całbecki.
Wczorajsze spotkania z wakacyjną e-Szkołą rozpoczęliśmy opowieścią o Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w 1989 roku w Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie znajduje się grób św. Jakuba. Zajęcia poprowadził Jan Wyczółkowski z Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Marcin Żynda, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, zabrał w podróż po kraju i opowiedział o historii biletów komunikacji miejskiej. Jego kolega, Jakub Wiśniewski, mówił o tym, jak przygotować wystąpienie publiczne, by być słuchanym i rozumianym.
Dziś (3 lipca) całe rodziny zachęcaliśmy do aktywności fizycznej i gry w boule. Zajęcia poprowadził Mariusz Krzemiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński). O Światowych Dniach Młodzieży i spotkaniach młodych z Janem Pawłem II mówił Jan Wyczółkowski z Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu. „Gdzie internet ma swój dom” to tytuł ciekawego wykładu, który wygłosił Mateusz Osowski z Exea Data Center w Toruniu.
Lekcje można oglądać na czterech kanałach:
- YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
- Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
- edupolis.pl,
- www.kujawsko-pomorskie.pl.
Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.
Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawimy się też w różnych miejscach, odwiedzimy m.in. parki krajobrazowe, marszałkowskie astrobazy i wojewódzkie samorządowe instytucje kultury.
UM
Napisz komentarz
Komentarze