Dlatego, jako odpowiedź na potrzeby innych Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej powołał Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR. Obecnie jest ono nawiązaniem do powstałego w 1938 roku pogotowia, o tej samej nazwie, którego zadaniem była służba na wypadek klęsk żywiołowych i wojen. Działania harcerzy i harcerek obejmują terytorium całej Polski.
W wyniku powszechnego zarażenia koronawirusem pełnoletni członkowie pogotowia zajmują się m.in. szyciem maseczek dla szpitali, zakupami dla osób starszych, niepełnosprawnych i przebywających na kwarantannie w domach oraz załatwianiem drobnych spraw w urzędach, czy też opieką nad dziećmi. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem odpowiednich koordynatorów województw i z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa zdrowia i życia.
Co więcej, na czas pozostania młodszych harcerzy i harcerek w domach, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuję dla nich konkursy, gry i zbiórki harcerskie online. Daję to możliwość kształtowania, edukowania i rozwoju dla młodzieży i dzieci, które nie mają możliwości chodzenia do szkoły i spotkania się ze swoimi rówieśnikami. Inicjatywy podejmowane przez Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR zrzeszają wielu młodych ludzi, również w naszym mieście.
Dlatego, jeżeli jesteś osobą, która potrzebuję pomocy w tym trudnym okresie, lub znasz kogoś, kto może jej wymagać, prosimy skontaktować się z koordynatorem Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR dla województwa kujawsko- pomorskiego, Dawidem Grabowskim, pod numerem 692-168-730.
Napisz komentarz
Komentarze