- Hala Targowa zlokalizowana w samym sercu miasta to bardzo ważny element bydgoskiej Starówki. Ten zabytkowy obiekt przez wiele lat stał niewykorzystany i niszczał. Dzięki decyzji Rady Miasta udało nam się wykupić ten budynek i konsekwentnie staramy się dać Hali Targowej nowe życie. Chcemy, aby prowadzona tu była działalność gastronomiczna i handlowa, a część tego wyjątkowego miejsca służyła mieszkańcom dzięki organizacji np. otwartych wydarzeń kulturalnych – mówił podczas briefingu prezydent Rafał Bruski
W poniedziałek, 3 lutego zostanie ogłoszony konkurs na operatora Hali Targowej. Zwycięzca konkursu urządzi wnętrze i zorganizuje w tym miejscu przestrzeń na działalność gastronomiczną i handlową. Część Hali Targowej powinna służyć jako tzw. przestrzeń eventowa, w której odbywać się będą cykliczne wydarzenia otwarte dla mieszkańców.
Przyszły dzierżawca będzie prowadził w tym miejscu działalność przez okres 9 lat i 11 miesięcy. Od zainteresowanych podmiotów oczekujemy przedstawienia spójnego i estetycznego charakteru stoisk i szyldów oraz wystroju nawiązującego do historii miasta. Będzie to główne kryterium w konkursie o większym znaczeniu niż cena czynszu dzierżawnego. Brane pod uwagę będzie też doświadczenie oferenta W nowej Hali Targowej istnieje możliwość realizacji antresoli. Na oferty czekamy do końca kwietnia.
Półmetek prac remontowych
Aktualnie w Hali Targowej trwa remont konserwatorski, który ma na celu zapobiegnięcie dalszemu niszczeniu budynku. Dzięki inwestycji o wartości 2,3 mln zł obiekt zostanie wstępnie przygotowany dla przyszłego użytkownika. Hala przechodzi renowację elewacji, dachu, naprawę zarysowań ścian budynku, demontaż boksów handlowych wewnątrz budynku, wymianę szyb oraz remont zewnętrznego tarasu i balustrady. Zaawansowanie prac wynosi 50%. W wakacje planowane jest zakończenie całego remontu. Kolejnym etapem będzie zaaranżowanie wnętrza przez dzierżawcę.
Ulica Magdzińskiego wizytówką Bydgoszczy
Ulica Magdzińskiego przechodzi architektoniczną metamorfozę. Na niezagospodarowanym przez wiele lat terenie powstał nowoczesny budynek biurowy Immobile K3. Immobile K3 to pierwszy biurowiec klasy A, który powstał w Bydgoszczy. Biurowiec wyróżnia się przede wszystkim nowoczesną elewacją, współgrającą z historyczną zabudową Starego Miasta - zadbano o wyraźne linie gzymsów i elementy dekoracyjne, a dominującymi materiałami są szkło oraz kamienne okładziny.
Na rogu ul. Podwale i Magdzińskiego wyremontowany został prawie 100-letni budynek, w którym wymieniono pokrycie dachowe i odnowiono elewację, utrzymaną w renesansowym stylu.
Przy ul. Magdzińskiego uporządkowywany jest również teren po byłym targowisku. Chcemy by w przyszłości teren ten został sprzedany, a inwestor wybudował w przeciągu 3 lat od sprzedaży obiekt w zabudowie pierzejowej z funkcjami przewidzianymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dzięki tej inwestycji to miejsce mogłoby stać się architektoniczną perłą Starówki.
Napisz komentarz
Komentarze