Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Odwiedź bydgoski sztab WOŚP!

Patrycja Malinowska z wyjątkowym koncertem w Światłowni

Zapraszamy na koncert niewidomej Patrycji Malinowskiej z Płocka. Światłownia, ul. Św. Trójcy 15, swiatlownia.eu.
Patrycja Malinowska

Autor: Materiały prasowe

Termin: 2020-01-31 18:00

Patrycja Malinowska urodziła się w małej miejscowości w powiecie Sierpeckim w 1992 roku, a od 10 lat mieszka w Płocku. Szkołę podstawowa ukończyła w Laskach, a następnie postanowiła kontynuować naukę w szkołach ogólnodostępnych. Jest absolwentką szkoły muzycznej w Sierpcu.
Wykształcenie:
– Licencjat z filologii angielskiej;
– Magisterium z pedagogiki resocjalizacyjnej;
– Studium masażu – pracuje w zawodzie 3 rok;
– Studia podyplomowe w zakresie:
– Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy;
– Tyflopedagogika;
– Przygotowanie pedagogiczne.
Aktualnie planuje doktorat.
Od najmłodszych lat bierze udział w konkursach wokalnych, recytatorskich, oraz gra w spektaklach teatralnych.
Dla Patrycji śpiew jest naturalny jak oddychanie.

Występowała dla królowej Belgii i prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, Prezydentowej Armenii, w programie od przedszkola do Opola, kilkukrotnie w Ciechocinku na festiwalu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX, występowała dla prezydentowej Marii Kaczyńskiej, oraz prezydentowej Anny Komorowskiej i dla zaproszonych żon ambasadorów akredytowanych w Polsce.
 

Patrycja kocha musical i teatr. W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu w San-Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę” – w którym doszła do finału. Koncertowała również poza granicami krajów Brukseli, Czechach, Słowacji i Chorwacji. Brała również udział w pokazie mody, gdzie wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi, została uwieczniona na zdjęciach w kalendarzu.
W

2015 roku wystąpiła na Festiwalu Opery i Operetki w Ciechocinku na zaproszenie Dyrektora Kazimierza Kowalskiego. Śpiewała również z Markiem Torzewskim. Wzięła udział w nagraniach płyt pod nazwa „Góralskie serce”, gdzie aranżacje do utworów pisał Adam Sztaba. Na jednej z płyt Patrycja wystąpiła z Piotrem Cugowskim wykonując utwór I Finally Found Someone z repertuaru Bryana Adamsa i Barbary Streisand. Występowała na koncertach z orkiestrami pod dyrekcja Adama Sztaby, Zbigniewa Górnego, Marka Czekały czy Orkiestry Klimatycznej z Nowego Targu pod Batutą Agnieszki Krainer. Patrycja występowała również na deskach płockiego teatru im. Jerzego Szaniawskiego grając w takich spektaklach jak: „Ubu Król”, „Romeo i Julia”. W tym roku zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „FILMOSENKI” w Warszawie, I miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, Nagrodę Specjalną na I Ogólnopolskim Festiwalu dla Osób Niewidomych i Niedowidzących w Opolu, nagrodę publiczności oraz II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Muzyka otwiera duszę” w Bydgoszczy, nagrodę GRAND PRIX na ogólnopolskim festiwalu dla osób niewidomych i niedowidzących w Turku. Statystowała w serialu Ojciec Mateusz, a w tym roku wzięła udział w nagraniach do serialu „Pasjonaci”. W tym roku wystąpiła z Olgą Szomańską w duecie w Zakopanym w koncercie pod dyrekcja Adama Sztaby. W tym roku jako jedyna Polka zakwalifikowała się na międzynarodowy festiwal w Hongkongu. Z przyczyn bezpieczeństwa i trudnej sytuacji politycznej festiwal został przełożony na następny rok, jednak Patrycja wierzy, że i tam zaśpiewa. 3 grudnia wystąpiła na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali konkursu „człowiek bez barier”.
Patrycja jest współautorem spektaklu pt. „Świat za sto lat”, opowiadającego o życiu ludzi niewidomych. Spektakl ten był wystawiony w Płocku i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Teatrzyk, który został stworzony na potrzeb przedstawienia złożony był z trójki niewidomych osób. Spektakl został zauważony na festiwalu teatralnym w Warszawie, gdzie zajął II miejsce. W roku 2014 wzięła udział w festiwalu zaczarowanej piosenki, gdzie w finale towarzyszyła jej Mela Koteluk. I również w tym samym roku wzięła udział w koncercie kolęd na zaproszenie ambasady Słowacji w Brukseli, gdzie miała zaszczyt śpiewać dla księcia Belgii. W 2017 roku brała udział w konkursie „Człowiek bez Barier”, gdzie w głosowaniu publiczności znalazła się na II miejscu. W tym samym roku została wyróżniona nagroda marszałka województwa Mazowieckiego w konkursie „Barwy Wolontariatu” za działalność charytatywna. Brała udział w różnych konkursach recytatorskich zajmując czołowe miejsca.

Recytowała fragmenty biblii, poezji Jana Pawła II, fragmenty prozy „Ania z Zielonego Wzgórza”, czy „Tajemniczy Ogród”. Świetnie radziła sobie na konkursach recytatorskich z języka angielskiego i niemieckiego, zarówno wierszy jak i prozy i tu również zdobywała czołowe miejsca. W wieku 6 lat zagrała tytułowa postać z bajki pt. „Calineczka”. A w wieku lat 12 tytułowa bohaterkę książki pt. „Pollyanna”. Podczas jednego z koncertów na Słowacji „supportowała” Zuzanę Smatanova, która na Słowacji jest jedna z popularnych gwiazd. Podczas koncertu w Ostravie w Czechach wystąpiła przed Ewa Farna. Patrycja wystąpiła również z zespołem Czechomor podczas jednego z wielu „Wierchowych spotkań”, na których Patrycja występuje już od kilku lat, a które odbywają się w Zakopanym. Obecnie pracuje nad swoim autorskim singlem, pisząc własny tekst i muzykę. Patrycja bardzo lubi bawić się głosem udzielając go różnym postaciom. Dlatego też marzy, aby mogła podłożyć swój głos bohaterowi bajki. Marzy też, aby powstał musical o osobach niewidomych. Chciałaby, aby musical wystawiany był w Polsce i na świecie. Chciałaby dzielić się radością jaka daje jej śpiewanie z ludźmi w kraju i poza granicami.
Patrycja udziela się również charytatywnie, bo wierzy, że warto pomagać i pomaganie drugiemu człowiekowi sprawia jej ogromną radość. Odwiedza też przedszkola, szkoły i uczelnie pokazując jak funkcjonują osoby niewidome w społeczeństwie. Uwielbia podróżować i uczyć się języków obcych. kocha teatr, musical, uwielbia czytać książki i także pływać, jeżeli czas pozwala. Ubóstwia rosół, gofry i czekoladę oraz maliny i czarne porzeczki.

https://www.youtube.com/watch?v=eofpZ_z_ueQ

Wstęp – cegiełka 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy – 8 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słaba mżawka

Temperatura: 3°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama