Teatr Kameralny w Bydgoszczy jest nową instytucją kultury powołaną w marcu br. przez Radę Miasta Bydgoszczy. Misją Teatru jest prezentowanie oferty, która w sposób nowoczesny i atrakcyjny będzie trafiać do szerokiego grona młodych widzów – dzieci i młodzieży, ale też osób dorosłych.
Celem konkursu jest wyłonienie projektu logo, które będzie stanowić podstawę do opracowania systemu identyfikacji wizualnej tej instytucji, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Będzie wykorzystywane w związku z działalnością teatru oraz w Internecie. Logo pojawi się na wizytówkach, papierze listowym, plakatach, ulotkach, nośnikach reklamy zewnętrznej i gadżetach promocyjnych. Od uczestników konkursu oczekuje się oryginalnych projektów graficznych nawiązujących zarówno do tradycji dawnego Teatru Kameralnego, którego scena mieściła się w miejscu nowo powstającej siedziby teatru, jak również do jego nowej misji. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 3 różne propozycje logo.
Prace będzie oceniać komisja konkursowa w składzie: Mariusz Napierała, dyrektor Teatru Kameralnego w Bydgoszczy (przewodniczący komisji), prof. Tomasz Bogusławski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Arkadiusz Klucznik z wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych. Po wyborze zwycięskiego projektu przez komisję konkursową, zwycięzcy zostanie powierzone przygotowanie identyfikacji wizualnej (księga znaku) Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.
Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, dostępnym na stronie Teatru www.teatrkameralny.comw zakładce ogłoszenia. Pytania prosimy kierować na adres: [email protected]
Wyniki zostaną ogłoszone 10 stycznia 2020 roku do godz. 16.00.
Warto wiedzieć:
Teatr Kameralny w Bydgoszczy został powołany do życia w marcu br. na mocy uchwały Rady Miasta Bydgoszczy. Jego pracami kieruje dyrektor Mariusz Napierała wybrany w drodze konkursu w maju 2019 r. Powołanie z rąk Prezydenta Rafała Bruskiego odebrał w listopadzie br. Od tego momentu rozpoczęła się budowa zespołu oraz tworzenie programu artystycznego i edukacyjnego.
W swojej ofercie programowej Teatr Kameralny będzie realizować wydarzenia adresowane w szczególności do najmłodszych widzów – dzieci i młodzieży. Nie zabraknie wydarzeń dla dorosłych, w tym także seniorów. Więcej na temat inwestycji można znaleźć TUTAJ. Do czasu ukończenia budowy siedziby przy ulicy Grodzkiej, biuro teatru mieści się w Centrum Kongresowym Opery Nova przy ul. Focha 5.
Napisz komentarz
Komentarze