Bydgoski Projekt Miejski „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” jest realizowany od 2017 roku. III edycja zostanie zainaugurowana podczas konferencji w piątek, 15 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Głównym celem programu jest stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi. Chodzi także o uwrażliwienie młodych na zagadnienie tolerancji, akceptacji i wielokulturowości, rozwijanie empatii u młodzieży, przezwyciężanie stereotypów i uprzedzeń, a także promocja wiedzy o mniejszościach etnicznych.
Podczas konferencji młodzież z bydgoskich szkół przedstawiać będzie swoje pomysły i projekty na akcje, które odbywać się będą w Bydgoszczy przez kolejny rok. Chodzi m. in. o kampanię reklamującą projekt, zorganizowanie ogólnopolskiej konferencji na temat dobrych praktyk związanych z szerzeniem tolerancji, a także organizacje happeningów i konkursów.
Podczas spotkania porozmawiać będzie można z trzema obcokrajowcami, którzy od lat mieszkają i pracują w Bydgoszczy. Będą to Bassam Aouil, psycholog i terapeuta pochodzący z Syrii, Ernest Essuman Mensah, nauczyciel z Ghany i Yi Wang, muzyk z Chin.
Uczniowie zaprezentują także swoje prace związane z konkursem Arka Noego – pokażą projekty przestrzenne dotyczące tego, co jako ludzkość chcielibyśmy po sobie zostawić potomnym.
Konferencja odbędzie się w piątek, 15 listopada o godz. 14.00 w Auli Copernicanum UKW.
Warto wiedzieć:
Program „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” powstał na bazie kampanii Forum Obywateli Bydgoszczy zainicjowanej w styczniu 2017 roku pod nazwą „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”. Bydgoszczanie zrzeszeni w forum podjęli się szeroko pojętej działalności związanej z zapobieganiem nietolerancji, ksenofobii i agresji w relacjach społecznych.
Napisz komentarz
Komentarze