Działania "ZNICZ 2019" w całej Polsce trwały od czwartku (31.10) do niedzieli (3.11) do godz. 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.
Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.
W tegorocznej akcji "ZNICZ 2019" wzięło udział 3464 policjantów oraz 230 funkcjonariuszy innych służb. Niestety od 31 października do 3 listopada br. na drogach województwa kuj.-pom. odnotowano 13 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 20 osób zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 59 kierowców, którzy do auta wsiedli wcześniej spożywając alkohol.
Działania „ZNICZ” to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Zrozumienie pracy policjantów i prawidłowe zachowanie osób odwiedzających zmarłych sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.
Napisz komentarz
Komentarze