26.10.2019, sobota, godz. 12.00 i 13.45, ZPP, wstęp wolny, zapisy: [email protected]. Osoby przyjeżdżające z własnymi bębnami nie muszą się zapisywać.
Djembe na salonach XXIV, warsztaty prowadzi Piotr Schutta
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zapraszają na bezpłatne warsztaty bębniarskie dla początkujących. Mamy dwie grupy. Pierwsza rozpoczyna zajęcia o godz. 12.00, druga o 13.45. Obie grupy mają charakter otwarty. Kładziemy nacisk na to, by poziom zaawansowania granych rytmów i stopień skomplikowania zabaw rytmicznych dostosowany był do możliwości początkujących bębniarzy oraz takich, którzy dotkną bębna po raz pierwszy w życiu. Zapraszamy zarówno tych, którzy nigdy nie grali, jak i osoby mające już wcześniej kontakt z bębnami djembe. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia.
27.10.2019, niedziela, godz. 12.00, Pałac Nowy, opiekunowie wstęp wolny, dzieci 10 zł
Deszczowa kropelka - Poranek muzyczny z cyklu Akademia Dzieciom
Prowadzące: dr Ewelina Boesche-Kopczyńska i mgr Honorata Glaza-Gulgowska wykorzystują metodę „aktywnego słuchania”, polegającą na dodaniu do muzyki elementów ruchu, gry na instrumentach czy melorecytacji. Angażują dzieci do wspólnej zabawy. Celem zajęć jest umuzykalnianie i rozwijanie zainteresowań muzycznych. Odbywa się to poprzez prezentację twórczości różnych kompozytorów, zapoznawanie z brzmieniem i budową instrumentów, naukę i śpiewanie piosenek, realizację prostych układów rytmicznych.
27.10.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)
Recital wiolonczelistki Izabeli Buchowskiej
„Znakomita, bardzo muzykalna i inteligentna; wirtuozowsko opanowała swój instrument, ma perfekcyjną intonację” prof. Baruch Arnon, Juilliard School
Izabela Buchowska jest absolwentką uczelni muzycznych w Polsce, Niemczech i USA. Ostatni semestr studiów spędziła jako gościnna artystka w nowojorskiej Juilliard School. W 2018 i 2019 pojawiła się z koncertami na całym świecie. Wystąpiła między innymi w Hong Kongu, Japonii, USA, Indiach, Chile, Argentynie, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, we Włoszech, na Tahiti i Taiwanie. W listopadzie 2014 nakładem firmy Dux ukazała się jej debiutancka płyta „Polish Music for Cello and Piano”, którą nagrała z pianistą Jakubem Tchorzewskim w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Płyta została znakomicie przyjęta przez uznanych krytyków w Polsce i za granicą. W październiku 2017 wraz z pianistką Barbarą Drążkowską, została zaproszona przez Instytut Adama Mickiewicza do wykonania serii koncertów w Moskwie, gdzie koncertowała też jako solistka z orkiestrą.
Izabela często pojawia się jako wiolonczelistka w programach telewizyjnych i radiowych, nagrywa też muzykę do filmów i seriali TV. Koncertuje również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej. Jako solistka i kameralistka występowała na wszystkich kontynentach oprócz Australii i Antarktydy. Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra oraz z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Jako kameralistka koncertuje w różnych składach, wielokrotnie nagrywała muzykę do teatru, radia i telewizji. Muzyka współczesna stanowi dużą część jej repertuaru. Gra również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów. Niektóre z nich to: nagroda 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wygrana w prestiżowym konkursie na roczne stypendium Rządu Niemieckiego DAAD, nagroda Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck, stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Miasta Olsztyn, Rotary Clubu i Instytutu Adama Mickiewicza.
Lekcje gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat jedenastu w Olsztynie, a następnie kształciła się na uczelniach w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School. Ogromną rolę w jej edukacji muzycznej odegrał prof. Kazimierz Michalik, u którego uczyła się przez wiele lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i dr Tomasza Lisieckiego, studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy) w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Mannes College of Music (Nowy Jork- USA) w klasie światowej sławy wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society' w Nowym Jorku, prof. Barbary Stein-Mallow. Swoje umiejętności doskonaliła również na kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami jak: Baruch Arnon, Andrzej Bauer, Colin Carr, Lynn Harrel, Roman Jabłoński, Grzegorz Kurzyński, Kazimierz Michalik, Edna Michell, Tomasz Strahl, Paul Tobias czy James Tocco.
Napisz komentarz
Komentarze