Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Odwiedź bydgoski sztab WOŚP!

Kulturalny weekend w Ostromecku

Zapraszamy w weekend do Ostromecka. Dużo wydarzeń ciekawych przed nami:

Autor: Materiały prasowe

26.10.2019, sobota, godz. 12.00 i 13.45, ZPP, wstęp wolny, zapisy: [email protected]. Osoby przyjeżdżające z własnymi bębnami nie muszą się zapisywać.

Djembe na salonach XXIV, warsztaty prowadzi Piotr Schutta

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zapraszają na bezpłatne warsztaty bębniarskie dla początkujących. Mamy dwie grupy. Pierwsza rozpoczyna zajęcia o godz. 12.00, druga o 13.45. Obie grupy mają charakter otwarty. Kładziemy nacisk na to, by poziom zaawansowania granych rytmów i stopień skomplikowania zabaw rytmicznych dostosowany był do możliwości początkujących bębniarzy oraz takich, którzy dotkną bębna po raz pierwszy w życiu. Zapraszamy zarówno tych, którzy nigdy nie grali, jak i osoby mające już wcześniej kontakt z bębnami djembe. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia.

27.10.2019, niedziela, godz. 12.00, Pałac Nowy, opiekunowie wstęp wolny, dzieci 10 zł

Deszczowa kropelka - Poranek muzyczny z cyklu Akademia Dzieciom

Prowadzące: dr Ewelina Boesche-Kopczyńska i mgr Honorata Glaza-Gulgowska wykorzystują metodę „aktywnego słuchania”, polegającą na dodaniu do muzyki elementów ruchu, gry na instrumentach czy melorecytacji. Angażują dzieci do wspólnej zabawy. Celem zajęć jest umuzykalnianie i rozwijanie zainteresowań muzycznych. Odbywa się to poprzez prezentację twórczości różnych kompozytorów, zapoznawanie z brzmieniem i budową instrumentów, naukę i śpiewanie piosenek, realizację prostych układów rytmicznych.

27.10.2019, niedziela, godz. 16.00, Pałac Nowy, wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+)

Recital wiolonczelistki Izabeli Buchowskiej

Znakomita, bardzo muzykalna i inteligentna; wirtuozowsko opanowała swój instrument, ma perfekcyjną intonację” prof. Baruch Arnon, Juilliard School

Izabela Buchowska jest absolwentką uczelni muzycznych w Polsce, Niemczech i USA. Ostatni semestr studiów spędziła jako gościnna artystka w nowojorskiej Juilliard School. W 2018 i 2019 pojawiła się z koncertami na całym świecie. Wystąpiła między innymi w Hong Kongu, Japonii, USA, Indiach, Chile, Argentynie, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, we Włoszech, na Tahiti i Taiwanie. W listopadzie 2014 nakładem firmy Dux ukazała się jej debiutancka płyta „Polish Music for Cello and Piano”, którą nagrała z pianistą Jakubem Tchorzewskim w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Płyta została znakomicie przyjęta przez uznanych krytyków w Polsce i za granicą. W październiku 2017 wraz z pianistką Barbarą Drążkowską, została zaproszona przez Instytut Adama Mickiewicza do wykonania serii koncertów w Moskwie, gdzie koncertowała też jako solistka z orkiestrą.

Izabela często pojawia się jako wiolonczelistka w programach telewizyjnych i radiowych, nagrywa też muzykę do filmów i seriali TV. Koncertuje również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej. Jako solistka i kameralistka występowała na wszystkich kontynentach oprócz Australii i Antarktydy. Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra oraz z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Jako kameralistka koncertuje w różnych składach, wielokrotnie nagrywała muzykę do teatru, radia i telewizji. Muzyka współczesna stanowi dużą część jej repertuaru. Gra również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów. Niektóre z nich to: nagroda 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wygrana w prestiżowym konkursie na roczne stypendium Rządu Niemieckiego DAAD, nagroda Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck, stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Miasta Olsztyn, Rotary Clubu i Instytutu Adama Mickiewicza.

Lekcje gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat jedenastu w Olsztynie, a następnie kształciła się na uczelniach w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School. Ogromną rolę w jej edukacji muzycznej odegrał prof. Kazimierz Michalik, u którego uczyła się przez wiele lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i dr Tomasza Lisieckiego, studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy) w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Mannes College of Music (Nowy Jork- USA) w klasie światowej sławy wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society' w Nowym Jorku, prof. Barbary Stein-Mallow. Swoje umiejętności doskonaliła również na kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami jak: Baruch Arnon, Andrzej Bauer, Colin Carr, Lynn Harrel, Roman Jabłoński, Grzegorz Kurzyński, Kazimierz Michalik, Edna Michell, Tomasz Strahl, Paul Tobias czy James Tocco.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 8 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama