Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 15:07
Reklama dotacje dla firm

Przed nami Jubileusz 30-lecia działalności Oddziału Bydgoszcz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich nawiązuje do tradycji Związku Zawodowego Literatów Polskich (założonego w r. 1920 z inicjatywy Stefana Żeromskiego) i Związku Literatów Polskich (rozwiązanego w 1983 r. przez ówczesne władze państwowe jako wyraz represji wobec „niepokornego” środowiska pisarskiego. Założycielski Zjazd SPP odbył się 31 maja 1989 r. (prezesem Zarządu Głównego wybrano Jana Józefa Szczepańskiego).
Przed nami Jubileusz 30-lecia działalności Oddziału Bydgoszcz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich

Autor: KPCK

Czesław Miłosz otrzymał legitymację nr 1. Do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich należeli również: Wisława Szymborska, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert, Julia Hartwig i wielu innych wybitnych pisarzy. Aktualnie SPP posiada 11 oddziałów – Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, Katowice, Lublin, Olsztyn. Liczba członków to ponad 800 osób z kraju i z zagranicy. Funkcję Prezesa Zarządu Głównego pełni obecnie prof. Anna Nasiłowska.

Do Bydgoskiego Oddziału SPP należą: Wojciech Banach, Jolanta Baziak-Jankowska, Małgorzata Grajewska, Jarosław Jakubowski, ks. Franciszek Kamecki, Maciej Krzyżan, Robert Mielhorski, Grzegorz Musiał, Krzysztof Myszkowski, Jerzy Lesław Ordan, Stefan Pastuszewski, Zdzisław Pruss, Jerzy Rochowiak, Michał Siewkowski, Bartłomiej Siwiec, Paweł Szydeł, Krzysztof Szymoniak, Michał Tabaczyński, Jan Wach. Przez 30 lat istnienia i działalności autorzy z Oddziału Bydgoszcz wydali ok. 300 książek z różnych dziedzin i gatunków literackich.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 29 października 2019 o godz. 17.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wieczór uświetni część artystyczna w wykonaniu Wandy i Eugeniusza Rzyskich. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa publikacji książkowych członków Oddziału Bydgoszcz SPP, wystawa fotografii Krzysztofa Szymoniaka oraz wystawa prac plastycznych młodzieży. Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 18°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama