Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 13:06
Reklama dotacje dla firm

Posprzątaj Bydgoszcz z Pawłem Wojciechowskim!

Kolejna odsłona akcji sprzątania naszego miasta już w najbliższą sobotę – 25 maja wraz z mistrzem świata w skoku o tyczce Pawłem Wojciechowskim będziemy zbierać śmieci w okolicach ulic Kamiennej i Gdańskiej. Do akcji „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” zapraszamy wszystkich mieszkańców. Zbiórka o godz. 10.00 za pasażem handlowym przy ulicy Kamiennej.
Posprzątaj Bydgoszcz z Pawłem Wojciechowskim!
Podejmij wyzwanie z Pawłem Wojciechowskim

Akcja „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” przyniosła już pierwsze efekty – w kwietniu wraz z młodymi piłkarzami Wisełki Fordon udało się pozbierać śmieci w Fordonie. W sobotę – zbieramy się pod raz kolejny – tym razem w centrum u zbiegu ulic Kamiennej i Gdańskiej (za pasażem handlowym, o godz. 10.00, mapka z miejscem zbiórki TUTAJ).

W sprzątaniu udział wezmą sportowcy z Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, organizatora Drużynowych Mistrzostw Europy 2019. W akcji udział weźmie także mistrz świata w skoku o tyczce, jeden z bardziej utytułowanych bydgoskich sportowców - Paweł Wojciechowski. W sprzątaniu udział weźmie też Ryś Brysio, oficjalna maskotka Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się 9-11 sierpnia 2019 roku na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

Wspólne sprzątanie ma na celu promowanie czystego środowiska i pokazania, że trzeba o nie dbać, szczególnie w swoim najbliższym otoczeniu. Dlatego Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki organizuje także konkurs ekologiczny dla dzieci (uczniowie klas IV – VI). Tematem przewodnim jest „Stadionowy eko-dekalog – czyli 10 zasad ekologicznego kibicowania”. Chodzi o to, aby wspólnie z młodymi ludźmi stworzyć zbiór ekologicznych rad skierowanych do kibiców biorących udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Zasady konkursu są proste - na adres e-mail: [email protected] lub pocztą na adres: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki ul Gdańska 163, 85-613 Bydgoszcz, należy przesłać propozycję pięciu eko-zasad, którymi kibic ma się kierować będąc na stadionie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest również przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego – dostępnego w załączniku. Z nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 10 najciekawszych rad, które będą tworzyć Eko-dekalog. Autor najciekawszej koncepcji otrzyma atrakcyjne nagrody. Organizator zastrzega sobie również prawo do wręczenia wyróżnień.

Regulamin konkursu „Stadionowy eko-dekalog – czyli 10 zasad ekologicznego kibicowania” TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Warto przypomnieć, że wraz z akcją „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” ruszyła także pilotażowa akcja "Ekoklub" skierowana do klubów sportowych. Każdy klub sportowy, który posprząta przynajmniej 3 tereny w pobliżu swojej siedziby otrzyma voucher na 1000 zł, za który zakupiony zostanie sprzęt sportowy. Z akcji kluby skorzystać będą mogły dwa razy do roku. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem do inicjatywy sprzątania zaśmieconych miejsc będą mogły dołączyć inne podmioty.

Zasady konkursu „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie”

Zasady akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” i „Ekokluby” są proste – należy zgłosić zaśmiecone miejsce w Bydgoszczy (na adres [email protected], www.facebook.com/czystabydgoszcz), sfotografować je, następnie doprowadzić to miejsce do ładu, i ponownie je sfotografować. Te dwa zdjęcia (przed i po) powinny być umieszczone w grupie „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” lub przesłane na adres mailowy [email protected]. Zdjęcia zamieszczone w innym miejscu nie będą brane pod uwagę.

Minimalna liczba uczestników w akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” to 5 osób. W przypadku zgłoszenia do akcji „Ekokluby” należy zgłosić grupę liczącą minimalnie 10 osób.

Miasto przekaże worki do zbierania śmieci mieszkańcom/klubom chętnym do wzięcia udziału w akcji. Po worki można się zgłaszać do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego 65 w Bydgoszczy.

Po uprzątnięciu terenu koordynator akcji zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu pod numerem telefonu 52 58 59 134 lub na adres [email protected] wskazując miejsce zgromadzenia worków w celu ich sprzątnięcia przez odpowiednie służby.

Akcja trwa do końca tego roku. Regulamin akcji "Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie" dostępny TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 17°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama