W czwartek (28.03) Port Lotniczy Bydgoszcz SA podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Dokument zakłada współpracę w obszarze promocji lotniczej dostępności komunikacyjnej regionu kujawsko-pomorskiego oraz oferty edukacyjnej dla studentów zagranicznych. To kolejna uczelnia, po Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, która współpracuje z regionalnym lotniskiem. Podczas konferencji określone zostały główne płaszczyzny współpracy, obie strony powołały także koordynatorów projektu.
„Studenci zagraniczni uczelni, zarówno liczna grupa z Ukrainy, jak i z innych części świata, to pasażerowie naszego lotniska, dlatego widzimy potrzebę zacieśnienia współpracy – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Każda inicjatywa, która przekłada się na podniesienie rangi Regionu, zwiększenie rozpoznawalności na arenie międzynarodowej, a w konsekwencji na wzrost ruchu pasażerskiego, jest przez nas mile widziana.”
„Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest uczelnią o bardzo wysokim stopniu umiędzynarodowienia. Wspierając dalszy jego rozwój, uczelnia nasza zyskuje niebagatelny wpływ na zwiększenie rozpoznawalności regionu na świecie, co z kolei przełoży się na wzrost ruchu lotniczego poprzez obsługę studentów oraz związanych z nimi innych interesariuszy uczelni. Ścisła współpraca z Portem Lotniczym Bydgoszcz S.A. jest jak najbardziej naturalna i przyniesie partnerom obopólne korzyści, które będą oddziaływać na cały region, mówi Krzysztof Sikora, Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Studenci WSG pochodzą z wielu krajów z całego świata, stąd też bardzo ważna jest dostępność lotnicza Bydgoszczy i jej stały wzrost”.
„Ze środowiskami akademickimi współpracujemy od dłuższego czasu, jednak podpisanie porozumienia pozwala nam na przyspieszenie działań i zwiększenie efektywności – mówi Daniel Mackiewicz, koordynator projektu i kierownik ds. marketingu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Już pierwsze, robocze spotkania, pozwoliły nam zdiagnozować kilka obszarów w sferze komunikacji, nowych technologii, które wymagają zagospodarowania, a wpłyną na wzrost atrakcyjności naszego miasta i regionu w oczach obcokrajowców.”
„Współpraca WSG i PLB będzie realizowana w wielu obszarach, jak nawiązywanie międzynarodowych kontaktów biznesowych, programów międzynarodowych takich jak Copernicus czy nowatorski projekt Welcome Center. To także przedsięwzięcia w zakresie działalności badawczo-rozwojowej oraz wspólna realizacja wybranych projektów społecznych, w których WSG jest niekwestionowanym liderem w naszym mieście - mówi Małgorzata Wojciechowska, koordynator projektu i kierownik biura obsługi zarządu Wyższej Szkoły Gospodarki – z pewnością zwiększy to atrakcyjność i rozpoznawalność Bydgoszczy i regionu jako ośrodka biznesowego oraz akademickiego. Nasza dotychczasowa współpraca zyska nowy wymiar, także w obszarach związanych z podstawową działalnością stron Porozumienia o współpracy strategicznej. Jest to kolejny krok w konsekwentnej realizacji misji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, jako uczelni przedsiębiorczej i zaangażowanej.”
Napisz komentarz
Komentarze