Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Priscilla Romero odwiedzi Bydgoszcz w kwietniu

Już w kwietniu w Bydgoszczy będziemy mieli zaszczyt gościć niezwykłą artystkę - Priscillę Romero, która przyjedzie do nas prosto z Włoch, aby zebrać odciski palców mieszkańców naszego miasta.
Priscilla Romero odwiedzi Bydgoszcz w kwietniu
Fot. 1: Priscilla Romero

Priscilla Romero specjalizuje się w dziedzinie sztuki zwanej site – specific, czyli tworzeniu dzieł z myślą o ich funkcjonowaniu w precyzyjnie określonym miejscu. Artystka tworzy unikatowe aranżacje przestrzenne, które stanowią jedność z miejscem, w którym są prezentowane. Priscilla Romero wykorzystuje opracowaną przez siebie technikę lateksografii.

Umożliwia ona otrzymanie odcisków/odbitek z różnorodnych obiektów, m.in. z powierzchni skóry, przy zastosowaniu nietoksycznych materiałów, takich jak naturalny hypoalergiczny lateks, lepko-sprężysty płynny silikon i alginian. Spotkania będą okazją do poznania autorki i uczestniczenia w procesie powstawania jej prac.

Jednocześnie rozpoczniemy „zbieranie śladów”, czyli naszych własnych odcisków palców. Jesienią odnajdziemy je w przestrzeni ekspozycji, bowiem w październiku w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się wystawa prac Priscilli Romero, której częścią stanie się każdy, kto zostawi swój odcisk podczas kwietniowych spotkań. Jesienna ekspozycja z pewnością przybliży aktualne tendencje w światowej grafice artystycznej, przy zastosowaniu połączenia różnorodnych mediów.

W autorskiej koncepcji wystawy niezwykle ważne są nawiązania do historii miasta i jego mieszkańców, a inspiracją dla jej powstania stał się wcześniejszy pobyt artystki w Bydgoszczy.

Sama autorka o wystawie mówi tak: „Palcowe archiwum: kronika kondycji ludzkiej - jest tytułem wielkoformatowego muralu, który zostanie skomponowany z tysięcy odcisków palców osób w każdym wieku i każdej płci. Aby zebrać odciski, musimy odlać możliwie jak największą liczbę palców, używając płynnego lateksu do stworzenia form, które staną się częścią dzieła jako matryce graficzne oraz jako część instalacji rzeźbiarskiej. Linie papilarne pojawiają się od pierwszych tygodni ciąży i kształtują się przez całe życie. Pamiętnik naszej egzystencji jest graficznie wdrukowany w skórę. Jako artystka marzę o świecie, w którym każdy jest ceniony niezależnie od różnic, jakie nas dzielą. Wszyscy dostrajają się do wyjątkowej, ale wspólnej kondycji ludzkiej”.

W kwietniu z Priscillą Romero będziemy mieli okazję spotkać się trzykrotnie, pierwsze spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Spotkanie jest odpłatne, jego koszt to symboliczna złotówka.
Tego samego dnia, godzinie 16:30, również w Centrum Edukacji Muzealnej, odbędą się zajęcia rewalidacyjne dla osób z zespołem Downa w ramach cyklu „dziecięce Graffiti”. Inspirując się działaniami graficzki, wykonamy i udekorujemy świąteczne odlewy gipsowe. Więcej informacji dostępnych jest pod numerem telefonu: 52 58 89 914.

Trzecie spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. o godzinie 11:00 w ramach wernisażu wystawy „Wymarzone Muzeum” w Zbiorach Archeologicznych przy ul. Mennica 2 (wstęp wolny). Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję uczestniczyć w etiudzie Karoliny Suchodolskiej „Halo, czy to Muzeum?”, a następnie w Centrum Edukacji Muzealnej spotkamy się z Priscillą Romero i wspólnie wykonamy silikonowe odlewy palców.

 

7 kwietnia to także kolejna odsłona „Niedzieli w Muzeum”! Zapraszamy na zajęcia „Spotkania kreatywne”, które pomogą nam odpowiedzieć na pytanie „Co można robić w Muzeum?”.

 

Podsumowaniem niedzieli staną się „Zabawy kreatywne z jajem”, gdzie styropianowe kształtki przerobimy w oryginalne dzieła sztuki przy pomocy materiałów tekstylnych, serwetek i drucików. Zapisy pod nr tel.: 52 58 59 911, 52 58 59 914 lub pod adresem e-mail: [email protected]. Koszt uczestnictwa to 3 zł.

Priscilla Romero jest Kostarykanką, adiunktem Uniwersytetu Narodowego, Szkoły Sztuki i Komunikacji Wizualnej Wydziału Grafiki i Rysunku w Kostaryce. Artystka obecnie pracuje nad rozprawą doktorską w dziedzinie sztuki zatytułowaną Produkcja i badanie na Politechnice w Walencji.

Serdecznie zapraszamy na spotkania stanowiące wstęp do wystawy Priscilli Romero. Przyjdź do Muzeum
i wspólnie stwórzmy niepowtarzalną ekspozycję!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl.

Fot. 2: Priscilla Romero - Realizacja graficzna



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklamawłączenie społeczne
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ Proszę o pomoc dla tego psa. W linku i w komentarzach jest podany adres gdzie pies przebywsData dodania komentarza: 1.02.2025, 20:41Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ POMOCY dla tego psa.Być może to ostatni moment by go uratować.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 20:39Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Na UKW - koncerty...bo co innego pozostało?Data dodania komentarza: 31.01.2025, 17:07Źródło komentarza: PBŚ inwestuje w rozwój informatyki i technologii cyfrowychAutor komentarza: d0br0dzi3jTreść komentarza: Z tego Rektora w końcu uczelnia techniczna nabrała właściwego wiatru w żagle! Pozostałe uczelnie bydgoskie powinny brać przykład, a nie organizować co tydzień koncerty :) A na UKW wszyscy wesoło rozśpiewani, same koncerty :PData dodania komentarza: 24.01.2025, 23:15Źródło komentarza: PBŚ inwestuje w rozwój informatyki i technologii cyfrowychAutor komentarza: BYDGOSZCZTreść komentarza: SYRGOLŚData dodania komentarza: 23.01.2025, 14:54Źródło komentarza: Postoje taksówek w Bydgoszczy zostaną zamienione na parkingiAutor komentarza: AntekTreść komentarza: W takich warunkach to można się uczyć 💪 dobrze wiedzieć że osoby ,ktore maja pierwszy kontakt z pacjentem uczą się w takich warunkach …na pewno to zaprocentuje w przyszłościData dodania komentarza: 19.01.2025, 17:33Źródło komentarza: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu z nowym instytutem
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama