Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"(Nie) Rzeczywisty świat, czyli...słowa, które mają moc". Seminarium psychologiczne

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Bydgoszczy przy współpracy m. in. z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowała seminarium pn. (Nie) Rzeczywisty świat, czyli...słowa, które mają moc" dla grona pedagogicznego bydgoskich placówek oświatowych.

Autor: KWP Bydgoszcz

Wczoraj (13.02.2019) odbyło się seminarium poświęcone mowie nienawiści pn. „(Nie) Rzeczywisty świat, czyli... słowa, które mają moc", zorganizowane przez  Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Poradnię Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy oraz partnerów, tj. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką, Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną nr  1 w Bydgoszczy, Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy. Spotkanie zostało zorganizowane dla grona pedagogicznego bydgoskich placówek oświatowych.

Seminarium zorganizowano w ramach Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy pt. Wspieranie działań profilaktycznych w szkołach i upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom, przemoczy i agresji". Temat przedsięwzięcia jak najbardziej wpisał się rzeczywisty problem, jaki coraz częściej można zaobserwować wśród dzieci i młodzieży. Swoje wystąpienia przygotowali specjaliści w zakresie poruszanej tematyki tj.: dr Jolanta Jarczyńska z UKW w Bydgoszczy, dr Łukasz Kosiński z MOEN oraz kom. Anna Frencel Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Bydgoszczy i sierż. sztab. Rafał Wohlfeil z KMP w Bydgoszczy.

Dr Jolanta Jarczyńska przedstawiając statystykę problemu mowy nienawiści oraz hejtu wśród młodzieży zaznaczyła, że mowa nienawiści jest coraz bardziej widoczna  i wszechobecna oraz staje się akceptowalna  wśród młodych ludzi. Faktem bowiem jest, że prawie  100 % młodzieży spotyka się z mową nienawiści w Internecie, 75 % podczas rozmów i około 68 % w miejscach publicznych.   Kom. Anna Frencel podczas swojego wystąpienia przedłożyła teorię powstawania mowy nienawiści, która w świetle prawa jest kwalifikowana jako przestępstwo, podając przy tym przykłady z życia wzięte, jakie miały miejsce w naszym regionie.  

Z kolei sierż. sztab. Rafał Wohlfeil przypomniał pedagogom o odpowiedzialności prawnej  nieletnich opierając swoje wystąpienie na ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

W ramach spotkania mówiąc o problemie oczywiście nie zabrakło przedstawienia przez specjalistów dobrych praktyk, dzięki którym można "walczyć" z problemem, a przede wszystkim podnosić świadomość młodych ludzi o jego zagrożeniach.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama