Zespół Szkół nr 3 1 Specjalnych w Bydgoszczy, ze względu na charakter placówki, planuje ogłosić konkurs skierowany do dzieci niemówiących, polegający na przygotowaniu piktogramów czy historii obrazkowych promujących bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Krojczynie mająca związku z DBI wyjątkową szansę na spędzenie„Nocy w szkole", natomiast młodsze klasy zapoznają się z tą tematyką na lekcjach informatyki. Przedstawienie na temat bezpieczeństw w sieci zostanie wystawione w Szkole Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej. Będą mogli je obejrzeć również rodzice i dziadkowie uczniów.
Nauczyciele będą mogli wziąć udział w prelekcji pt.:„Kim jest sprawca, a kim ofiara cyber-przemocy: Charakterystyka psychologiczna sprawcy i ofiary " w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Toruniu. Szkoła Podstawowa w Małej Nieszawce wśród swoich licznych pomysłów proponuje „Wspólne planszowanie" uczniom, rodzicom i nauczycielom - grę w planszówki jako alternatywną formę spędzania czasu wobec gier komputerowych, sprzyjającą tworzeniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Wiele jednostek organizuje u siebie spotkania z funkcjonariuszami policji.
Działania lokalnych ośrodków edukacyjnych są ważnym elementem obchodów DBI. Organizatorzy zachęcają szkoły, biblioteki, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywat do organizowania ciekawych wydarzeń na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez młodych internautów. Podejmowane inicjatywy (np. warsztaty, konkursy, happeningi) nie muszą ograniczać się do Dnia Bezpiecznego Internetu— mogą być organizowane przez cały luty.
Lokalne inicjatywy DBI można zgłaszać na stronie www.dbi.pl. Ich organizatorzy otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaświadczenie potwierdzające udział w akcji. Na placówki, które zorganizują najciekawsze imprezy, czekają nagrody.
Napisz komentarz
Komentarze