W grudniu, wcale nie po popłudniu
Na początku grudnia Alicja Dobrowolna z projektem „7 Kobiet w różnym wieku” wystąpiła na Międzynarodowym Festiwal Improvention w Sydney w Australii. Tym razem „resztę siódemki” prezentowały improwizatorki z innych, obecnych na festiwalu grup teatralnych z całego świata.
W tym samym czasie Katarzyna Chmara reprezentowała Bydgoszcz na Międzynarodowym Festiwalu Improvfest Ireland w Dublinie, gdzie prowadziła warsztaty i wystąpiła ze spektaklem autorskim „Which is Which”.
Dodajmy jeszcze międzynarodowy sukces Improdromu 2018. Motywami przewodnimi festiwalu były: szeroko pojmowany „Kosmos” oraz niepowtarzalność danej chwili.
W Bydgoszczy pojawili się improwizatorzy z całej Polski i z zagranicy - wśród nich ceniony na całym świecie angielski Teatr The Maydays oraz improwizatorzy z Grecji, Francji i Polski.
"Kosmos" OK, ale dlaczego niepowtarzalność"? Niepowtarzalne są bowiem spektakle improwizacji teatralnej, tworzone dosłownie na oczach widzów.
Warto bowiem dodać, że w tym gatunku sztuki teatralnej nigdy nie obejrzycie drugiego, takiego samego spektaklu, nawet jeżeli wykonawca i nazwa się nie zmienią. Powód jest prosty – widzowie spektaklu wpływają na przebieg i charakter widowiska, tworzonego na bieżąco na scenie w oparciu o reakcje widowni.
Grupa wymyWammy (to jest poprawna pisownia!) działa w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2012 roku. Występuje w kobiecym składzie: Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Małgorzata Musialik, Katarzyna Karwowska, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska. Od kwietnia 2013 roku wymyWammy prowadzi w ramach MCK-owej przestrzeni artystycznej „Improwizatornię”, bazującej na potencjale sztuki impro. W jej ramach, oprócz pokazów, organizowane są rozmaite warsztaty, szkolenia, spotkania i dyskusje.
|
Napisz komentarz
Komentarze