- Z kilku ważnych powodów jestem zadowolony z tego spotkania. Cieszę się bowiem, że firmy, które funkcjonują w Bydgoszczy, dobrze się tutaj czują i jeśli w perspektywie planują rozwój, czy rozszerzenie działalności, to właśnie nasze miasto w przeważającej mierze biorą pod uwagę, jako jeden z pierwszych wyborów. Drugi aspekt, to zrównoważony rozwój gospodarczy w mieście – przedsiębiorcy lokują się zarówno w parku przemysłowo – technologicznym, który jest biznesowy sercem miasta, ale także w centrum Bydgoszczy. To wszystko korzystanie wpływa na sytuację gospodarczą, przekłada się na nowe miejsca pracy, których, w przypadku tej inwestycji, ma powstać nowych aż ok. tysiąca. Najniższe bezrobocie w historii miasta to tego efekt – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.
Waimea Logistic Park Bydgoszcz to nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców. Atutem bydgoskiej lokalizacji jest jej doskonałe miejskie położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego. Na działce o powierzchni 19 hektarów realizowana jest budowa kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 93 258 m kw. Docelowo powstanie łącznie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni. Jesienią br. rozpocznie się budowa dwóch kolejnych hal o łącznej powierzchni 21 300 m kw. (hala B - 16 300 m kw., hala F – 5 000 m kw.). Hala F została wynajęta w 100 procentach, najemcą została firma PEKAES Sp. z o.o. – polski operator logistyczny. Planowany termin oddania do użytkowania całej inwestycji to połowa 2021 roku. Generalny wykonawcą inwestycji jest firma Trasko–Inwest.
– Bacznie obserwujemy rozwój handlu i produkcji w naszym kraju, widzimy rosnący popyt na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w wielu regionach. Decydując się na realizację parku logistycznego w Bydgoszczy analizowaliśmy lokalizację oraz zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w mieście. Dynamicznie rozwijająca się Bydgoszcz potrzebuje wysokiej jakości hal produkcyjnych i magazynowych. Dużym atutem Bydgoszczy jest jej centralne położenie na mapie Polski. Naszą decyzję o budowie tak dużej inwestycji w tej lokalizacji, podjęliśmy mając na uwadze szybki rozwój miasta, wysoką aktywność gospodarczą regionu, dzięki obecności zagranicznych i krajowych inwestorów, licznych inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury drogowej. Budowane przez naszą spółkę Waimea Holding S.A. powierzchnie przemysłowe zapewniają firmom doskonały rozwój, podnoszą jakość i kulturę pracy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie bydgoskiego rynku budujemy park Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Niezaprzeczalnym atutem Bydgoszczy jest także duża liczba ludności w wieku produkcyjnym oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników i cenionych ośrodków akademickich – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.
Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz przy ulicy Mokrej. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania obiektów logistycznych.
Oddana do użytkowania w ubiegłym roku hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 m. kw. powstała w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Magazyny oraz biura dedykowane były dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Do dyspozycji najemców były minimalne moduły magazynowe od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce oraz BKT Elektornik. Najemcami są także firmy: Boruta Zachem, Tademax i Triss.
Inwestor
Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa Waimea Logistic Park 4 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.
Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2018 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, w tym Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów.
Napisz komentarz
Komentarze